Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby pełnić służbę ministranta w naszej parafii do zgłaszania się w zakrystii do o. Łukasza lub o. Proboszcza.

W naszej parafii służy kilkunastu chłopaków w wieku szkolnym i studencki.

Jeśli chcesz być ministrantem przyjdź PRZED Mszą św. i zacznij służbę dla Pana Jezusa.

Dziewczynki zapraszamy do śpiewania w parafialnej scholii. Spotkania scholii odbywają się w piątki o godz. 17:30 w salce przy klasztorze.

Kim są ministranci?

Są to chłopaki, którzy nie chcą się nudzić w kościele, ale służyć samemu Jezusowi Chrystusowi. To wielki zadanie, nie dla byle kogo…

Bycie ministrantem to nie tylko służba w kościele ale również spotkania, nazywane zbiórkami, kiedy uczymy się jak lepiej służyć. Bycie ministrantem to też wspólna zabawa w gronie chłopaków, spotkania przy pizzy i grze w FIFA 😊, wyjazdy na wycieczki itp.

Jak nim zostać…

Po pierwsze, w niedzielę przyjdź do zakrystii PRZED Mszą św.
i zgłoś się do o. Łukasza lub innego księdza. Otrzymasz komżę (strój ministranta) i zaczniesz przyglądać się przy ołtarzu jak należy służyć. Zostaniesz kandydatem na ministranta.

Po drugie, przyjdź na zbiórkę o jej terminie dowiesz się w zakrystii od o. Łukasza.

Jakbyś nie mógł być, to nie martw się, przyjdź do zakrystii w kościele przed lub po Mszy św. i zgłoś, że chcesz zostać ministrantem, tam wszystko Ci powiedzą co masz zrobić.

Wszystkie informacje udziela o. Łukasz Wilusz SP, który uczy w Szkole Podstawowej nr 6, jego możesz zapytać jak zostać ministrantem.

DO ZOBACZENIA !!! Z BOGIEM !!!