W niedzielę 27 października podczas Mszy św. o godz. 11.30 27 osób z naszej parafii i nie tylko dokonało uroczystego AKTU ODDANIA SIĘ JEZUSOWI CHRYSTUSOWI PRZEZ RĘCE MARYI, zwanego również NIEWOLĄ MIŁOŚCI ( symbolem jest łańcuszek z Matką Bożą noszony przez zawierzonego „ niewolnika” na ręce).
Czytając „ Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św . Ludwika de Montfort i korzystając ze specjalnego 33 -dniowego przygotowania indywidualnego oraz z nieocenionej pomocy o. Grzegorza, Ani Jakubowskiej, Justyny Dranikow i naszej Joli ze wspolnoty Tchnienie Ojca zrozumieliśmy dlaczego najprościej jest zbliżyć się do Jezusa” przez Maryję, z Maryją i w Maryi „czyli poznaliśmy tajemnicę Jej doskonałego orędownictwa.
Mieliśmy piękny czas prelekcji , rozważań, adoracji i modlitw, które pozwoliły nam stanąć przed Jezusem w prawdzie o nas samych, uniżyć się , zapłakać nad własną grzesznością , wybaczyć, co jeszcze nie wybaczone, a potem poczuć jak Dobry Bóg przez swoje Miłosierdzie podnosi człowieka, również dosłownie , z posadzki kościoła, która wydaje się być ciepła i miękka, kiedy leży się na niej przed Najświętszym Sakramentem …
Na czas przygotowań staliśmy się jakby jedną rodziną w Maryi dla Jezusa …
Czas przygotowań minął, uroczystość też już za nami a to, co dostaliśmy to wiara, że „ ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO OFIAROWANIU SIĘ JEZUSOWI CHRYSTUSOWI PRZEZ RĘCE MARYI…”😇 Będziemy dawać świadectwa … ! I zapraszamy kolejnych chętnych do zawierzenia się ….”
A.G