23 września w sobotę scholka Nutki Kalasancjusza wyruszyła na warsztaty muzyczne z zespołem „Mocni w Duchu”. Jako scholka parafialna staramy się aktywnie uczestniczyć w takich warsztatach, aby się rozwijać oraz wzrastać w mądrości i łasce u Boga. Tym razem zaraziliśmy warsztatami inne scholki z naszego miasta i w sumie wyruszyło do Łodzi 70 osób (dzieci i rodzice). Temat jaki przyświecał XIII-m warsztatom muzycznym to „Żyzna gleba drogą do nieba”. Dzieci nauczyły się 4 piosenek: Ojcze Niebieski, Smutek zamieniam w radość, Światło – Follow it!, Oto ja – poślij mnie!. Wszyscy pełni werwy i zaangażowania swój warsztat pracy prezentowali o godz. 15.45 w kościele.

Na koniec dzieci otrzymały roślinkę przypominającą o warsztatach, którą trzeba pielęgnować, aby urosła. Ten symbol ma wszystkim uczestnikom przypomnieć, że mamy stać się żyzną glebą, by w codzienności wydawać dobre owoce prowadzące nas do Nieba.

Warsztaty w Łodzi wprowadziły nas do kolejnego wydarzenie tym razem w Jeleniej Górze, ale o tym już ktoś inny napisał:

„Raban dla Jezusa – czyli 3 dni pełne wrażeń, modlitwy, warsztatów, nieustannej integracji, dziecięcej radości, barwnych dźwięków i to wszystko na chwałę Pana! Zaprzyjaźniona schola ,,Dzieci Kalasancjusza” z Bolszewa w dniach 29.09 – 01.10 odwiedziła naszą parafię oraz naszą scholę „Nutki Kalasancjusza”.

Nasi goście otrzymali w darze piękną pogodę i czerpali z tego daru pełnymi garściami. Wspólnie każdego dnia mogliśmy ponownie spędzić razem czas, szlifować wspólne talenty, poznawać się na nowo oraz nieść Bożą radość w każde miejsce. Naszą wiarę można było zobaczyć  na Cieplickim deptaku przy przepięknym parku zdrojowym oraz nad wodospadem Szklarki. Raban muzyczny, taneczny oglądali kuracjusze, przechodnie, spacerowicze. Oglądali i cieszyli się tym happeningiem. Raban ukoronował chrzest scholkowy oraz żywa, pełna radości oprawa muzyczna w czasie dwóch mszy niedzielnych.

Nad tym niezwykłym, czarownym czasem wypełnionym wiarą, nadzieją i miłością rozpościerał się Boży Uśmiech, a w całym tym obrazie warsztatów przyjaźni i wiary, niczym w arrasie, lśniły złote nici słów Jezusa Chrystusa: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie zabraniajcie im, bo do takich należy królestwo Boże. O tak, oświadczam wam: kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, nie wejdzie do niego” (Mk 10,13-15)”. A.S.P.W

 

« 1 z 6 »