Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w tym roku w niedzielę.

W tym dniu Msze św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 19:00.

Na cmentarzu parafialnym NIE BĘDZIE Mszy św. i procesji.
(Cmentarz parafialny decyzją władz państwowych będzie zamknięty od 31 września do 2 listopada)

 

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) w poniedziałek 2 listopada.

Msze św. z homilią w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 17.00 i 19.00.

O godz. 18.30 – modlitwa różańcowa z Wypominkami.

 

W tym roku, aby uniknąć zgromadzeń, tam gdzie są one zakazane Stolica Apostolska zmienia zasady uzyskania odpustu zupełnego w listopadzie:

a. – Odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych choćby tylko duchowo zwykle ustanowiony tylko w dniach od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne dni tego samego miesiąca, aż do jego końca.

b. – Odpust zupełny 2 listopada, ustanowiony z okazji wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych uzyskany przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę przed lub po lub w dniu Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze wzglądu na ograniczenia nałożone przez właściwe władze na czas pandemii, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego), przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, na przykład jutrznię i nieszpory brewiarzowego oficjum za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, inne modlitwy za zmarłych najdroższych wiernym, albo podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii zaproponowanej w liturgii za zmarłych, albo wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

Z dekretu ks. Biskupa: 

    • rezygnujemy z Mszy świętych celebrowanych na cmentarzach oraz wszelkich procesji w dniu 1 listopada br., zamiast tego zapraszamy  do udziału w liturgiach sprawowanych tego dnia w kościołach.
    • zachęcamy do indywidualnego nawiedzania cmentarzy nie tylko w uroczystość Wszystkich Świętych, ale przede wszystkim w tych dniach, kiedy można uzyskać odpust za zmarłych – od 1 do 8 listopada.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszą pamięć o Zmarłych wyrażajmy w modlitwie, zamawiając Msze św. i składając na tzw. Wypominki. W zakrystii i na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wpisać imiona Zmarłych. Wypisane kartki, wraz z dowolną ofiarą, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na wypominkach prosimy wpisać adres zamawiającego w celu podania dni, w których będziemy się modlić za Zmarłych z poszczególnych ulic. Za tych Zmarłych, przez cały listopad, odmawiać będziemy modlitwę różańcową, a przez cały rok, w czwarty piątek miesiąca, odprawiane będą Msze św.

Można już zobaczyć elektroniczny plan naszego parafialnego cmentarza: 

Plan Cmentarza (KLIKNIJ)

http://www.mogily.pl/start/g-jeleniagora