Z dekretu ks. Biskupa: 

    • rezygnujemy z Mszy świętych celebrowanych na cmentarzach oraz wszelkich procesji w dniu 1 listopada br., zamiast tego zapraszamy  do udziału w liturgiach sprawowanych tego dnia w kościołach.
    • zachęcamy do indywidualnego nawiedzania cmentarzy nie tylko w uroczystość Wszystkich Świętych, ale przede wszystkim w tych dniach, kiedy można uzyskać odpust za zmarłych – od 1 do 8 listopada.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszą pamięć o Zmarłych wyrażajmy w modlitwie, zamawiając Msze św. i składając na tzw. Wypominki. W zakrystii i na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wpisać imiona Zmarłych. Wypisane kartki, wraz z dowolną ofiarą, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na wypominkach prosimy wpisać adres zamawiającego w celu podania dni, w których będziemy się modlić za Zmarłych z poszczególnych ulic. Za tych Zmarłych, przez cały listopad, odmawiać będziemy modlitwę różańcową, a przez cały rok, w czwarty piątek miesiąca, odprawiane będą Msze św.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, prosimy o zadbanie o groby naszych zmarłych. Pragniemy poinformować, że dobiega końca cyfrowa inwentaryzacja cmentarza i mamy nadzieję, że już w listopadzie będzie dostępna dla każdego. Wszystkich, którzy wspierali tą inicjatywę modlitwą i darem serca, niech Bóg błogosławi.

Można już zobaczyć elektroniczny plan naszego parafialnego cmentarza: 

Plan Cmentarza (KLIKNIJ)

http://www.mogily.pl/start/g-jeleniagora