Wigilia Narodzenia Pańskiego – 24 grudnia w czwartek, kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna. Msze św. o godz. 7.00 (ostatnie Roraty) i 8.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00).

Zachęcamy, by Wigilię przeżywać według tradycji katolickiej. (Nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu, potrawy niech będą postne. Gromadzimy się wokół stołu, nakrytego białym obrusem. Oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny. Zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem naszej pamięci o zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo św. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Następnie, ktoś z rodziny, odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2,1-7). Po odczytaniu Ewangelii, należy pomodlić się za rodzinę oraz za zmarłych. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia).

Tradycyjnie o północy, uroczysta Msza św., zwana Pasterką – sprawowana w intencji wszystkich naszych Parafian.

W Goduszynie – Pasterka o godz. 22.00.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Taca z Pasterki zostanie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia w naszej Diecezji.

W Dzień Bożego Narodzenia – w piątek Msze św. jak w niedzielę.

Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – w sobotę. Porządek Mszy św. – jak w każdą niedzielę. Ofiary z tacy będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W przyszłą niedzielę, 27 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich dla małżonków, żyjących w związkach sakramentalnych.
Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnychktórzy planują w najbliższym czasie chrzest św. swoich dzieci w  niedzielę 27 grudnia o godz. 18.00. Obecność zainteresowanych jest obowiązkowa.

Informujemy, że w czasie Świąt będzie można nabyć kalendarz parafialny na rok 2021 wydany z racji Jubileuszu 75-lecia posługi Pijarów w Jeleniej Górze – Cieplicach. Cena symboliczna jako cegiełka na prace inwestycyjne w parafii wynosi 10 zł.