Wigilia Narodzenia Pańskiego24 grudnia w piątek, kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

  • Msze św. w wigilie o godz. 7.00 (ostatnie Roraty) i 8.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00.

Zachęcamy, by Wigilię przeżywać według tradycji katolickiej. (Nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu, potrawy niech będą postne. Gromadzimy się wokół stołu, nakrytego białym obrusem. Oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny. Zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem naszej pamięci o zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo św. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Następnie, ktoś z rodziny, odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2,1-7). Po odczytaniu Ewangelii, należy pomodlić się za rodzinę oraz za zmarłych. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia).

  • Tradycyjnie o północy (24:00), uroczysta Msza św., zwana Pasterką – sprawowana w intencji wszystkich naszych Parafian.
  • W Goduszynie – Pasterka o godz. 22.00.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Taca z Pasterki zostanie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia w naszej Diecezji.

  • W Dzień Bożego Narodzenia – w sobotę  Msze św. jak w każdą niedzielę: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 19:00.
  • W niedzielę, 26 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich dla małżonków, żyjących w związkach sakramentalnych.

Ofiary z tacy będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.