16 czerwca 2016 r. uroczystą Eucharystią zakończyło się Seminarium Odnowy Wiary w parafii św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze – Cieplicach. Miało ono na celu ożywienie wiary oraz przygotowanie, zachęcenie uczestników do utworzenia przy parafii charyzmatycznej wspólnoty modlitewnej, która będzie gromadziła ludzi świeckich w różnym wieku i z różnych środowisk, odnajdujących dzięki niej swoje miejsce w Kościele i świecie.

 

Poprzez ten dziewięciotygodniowy cykl rekolekcji, prowadzonych przez o. Grzegorza Sekułę, Bóg wzbudził i nadal wzbudza wielu ludzi do żywej wiary, do otwartości na działanie Ducha Świętego.

Najważniejsze w całym Seminarium BMW (Bóg Mnie Wybrał) było codzienne, osobiste spotkanie każdej osoby z żywym Bogiem na modlitwie. Pomagał w tym Notatnik Uczestnika. Rekolekcje zawierały w sobie cztery kluczowe etapy; pierwszym była możliwość podsumowania w sakramencie pojednania dłuższego okresu życia (możliwość spowiedzi generalnej). Kolejnymi istotnymi wydarzeniami były: modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne, nabożeństwo zawierzenia życia Jezusowi Chrystusowi oraz modlitwa o wylanie Ducha Świętego. Co tydzień odbywały się także konferencje oraz spotkania w małych grupach dzielenia pod opieką animatorów. Seminarzyści mieli możliwość uzyskania wsparcia modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie.

Po zakończeniu Seminarium BMW podczas uroczystej agapy chętni uczestnicy dzielili się indywidualnym, osobistym sposobem przeżywania rekolekcji, refleksjami o tym, jakie owoce przyniósł w ich życiu dotyk Boga, który jest źródłem wszelkiego uzdrowienia, działający głównie poprzez sakramenty, a zwłaszcza Eucharystię i sakrament pojednania. Mówili o tym, że niektórzy doświadczyli działania Ducha Świętego w rozwiązywaniu się ich problemów życia codziennego. Nowo utworzona wspólnota będzie się spotykała w czwartek. Chętnych serdecznie zapraszamy.

« z 2 »
Pages ( 1 of 2 ): 1 2 »