Dnia 20 grudnia 2015 r. na mszy św. o godz. 11.30 dzieci ze scholi parafialnej „Nutki Kalasancjusza” zostały przyjęte do grona kandydatów przez proboszcza o. Stefana Wojdę SP. Oto relacja jednego z rodziców: „Dziś przeżywaliśmy piękne chwile – przyrzeczenie śpiewających Nutek Kalasancjusza i przyjęcie chusty, czyli budowa muzycznej rodzinki naszej parafii.

Stadko wróbląt przybrało jednakowe barwy, połączyło się w gromadkę i złożyło gromkim głosem przyrzeczenie. Od tej chwili dźwięczna posługa liturgiczna w Scholi nabrała ceremonialnego i formalnego kształtu.

Warto chłonąć te chwile, bo każda z nich jest jak lśnienie słonecznego promienia na kroplach fal górskiego potoku. Kiedy jest – wzbudza podziw i zachwyt, ale mija by dać miejsce innym. Te dzisiejsze lśnienia są piękne. Są głębokie, radosne, pełne energii, uśmiechu i werwy. Taka powinna być nasza wiara – właśnie taka jak te dzieci – rozśpiewana, zaangażowana, czasem nawet rozgadana i swawolna. Żywa, świeża i młoda.

Pamiętajmy ten moment i twórzmy podobne. To będą jasne okruchy światła wspomnień, kiedy te dzieci staną się dorosłe, a potem będą prowadziły drogą wiary swoje dzieci.

Nie zapominamy o przewodnikach, którzy tak klarownie i zdecydowanie budują poczucie muzycznej wartości i gromadnej więzi naszej Scholi. Za to wspaniałe działanie dziękujemy o. Grzegorzowi, który naturalnie, tak po prostu, rozpalił ten kaganek dźwięku w naszej parafii. Dziękujemy też Grzegorzowi Wasiakowi za rzetelne i energiczne przewodnictwo po świecie muzyki. Bez Waszej siły, energii i wizji te wróble odleciałyby w swoje kąty. A tak są i dają nam radość. Dziękujemy. Z Bogiem”. P.W

« 1 z 4 »