Festival Młodych w Medjugorie 2019
“Odpowiadając na zaproszenie Maryi 30 lipca z naszej parafii pod „ wodzą” o.Grzegorza i o. Łukasza wyruszyła pielgrzymka młodzieży i „młodych duchem” na 30 Festiwal Młodych w Medjugorie … Do miejsca gdzie Matka Boża wciąż się objawia a każdy człowiek zostaje otulony doskonałą Miłością Matki, Syna i Ojca jednocześnie …szczególnego miejsca nawróceń, uwolnienia i uzdrowienia.
 
Po raz pierwszy w Festiwalu już oficjalnie wzięli udział biskupi, w tym kilku z Watykanu.
Myśl przewodnia Festiwalu: „ Chodź za Mną…”
 
Mszom św. przewodniczyli Wikariusz papieski dla diecezji rzymskiej kard. Angelo De Donatis, nuncjusz apostolski w Bośni i Hercegowinie abp Luigi Pezzuto, kard. Vinko Puljić z Sarajewa oraz abp. Henryk Hozer specjalny Wizytator apostolski dla Medjugorie, a koncelebrowało każdorazowo ponad 600 kapłanów.
 
Wśród 60 tys. młodych ludzi różnych narodowości nasi młodzi zdobywali wiedzę uczestnicząc w konferencjach, modląc się doświadczali dotyku Boga, w radości wychwalali Go tańcem i śpiewem.
Pielgrzymkę zakończyło zwiedzanie Mostaru, nieformalnej stolicy Hercegowiny, wielokulturowego miasta trzech religii: katolickiej, prawosławnej i islamu oraz w pełni zasłużone plażowanie i kąpiele w ciepłych wodach Adriatyku.
Wszyscy wrócili napełnieni nowym Duchem. W przyszłym roku zapowiada się kolejna pielgrzymka …” A.G.
 
https://www.youtube.com/watch?v=YcUph5WpuGs
 
Fotogaleria: http://medjugorje.hr/hr/multimedija/foto/foto/?galleryId=418