Ogłoszenia duszpasterskie

 • XXIX niedziela zwykła – rok „B” – 21.10.2018 r. ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY

  1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna ona tydzień szczególnych modlitw w intencji misji i misjonarzy. Niech ten czas uzmysłowi nam naszą współodpowiedzialność za dzieło misyjne Kościoła. Hasło tegorocznego Tygodnia Misyjnego: „Pełni Ducha i Posłani”. O godz. 10.00 – Msza św. dla kandydatów do Bierzmowania klas 3. Gimnazjum oraz 8 Szkoły Podstawowej i ich rodziców. Po Mszy św. – spotkanie formacyjne dla rodziców i młodzieży. Z racji III niedzieli miesiąca przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby świetlicy parafialnej.
  2. Serdecznie dziękujemy za ofiary, złożone w ubiegłą niedzielę do puszek. Zostały one przeznaczone (2 381 zł.) na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako nasze wsparcie w kształceniu zdolnej, ale ubogiej młodzieży.
  3. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odbywają się każdego dnia o godz. 18.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W poniedziałek, 22 października: wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. We wtorek – po Mszy św. wieczornej: spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy. W czwartek: od godz. 15.00 do 19.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Rozpoczęcie Adoracji Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po mszy św. wieczornej, wspólnota Odnowy w Duchu Świętym “Tchnienie Ojca” zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu dla chętnych będzie możliwość modlitwy wstawienniczej.
  5. W środę, 24 października, podczas Mszy św. o godz. 17.00 w naszej świątyni, Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży i dorosłym z naszej parafii jak również z parafii Matki Bożej Miłosierdzia. Kandydatów do Bierzmowania polecajmy Bogu w naszych modlitwach. Z tego powodu, nabożeństwo różańcowe będzie (o ile na to pozwoli czas) odprawione dopiero po Liturgii Sakramentu Bierzmowania.
  6. W piątek, 26 października, na Mszę św. o godz. 19.00 zapraszamy szczególnie rodziny zaangażowane w Kościele Domowym.
  7. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Będzie to okazja, by dziękować Dobremu Bogu za możliwość oddawania Mu czci w murach tej świątyni, z którą związane jest życie naszej wspólnoty. Tacę przeznaczymy na prace materialne przy kościele.  O godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, planujących chrzest św. swoich dzieci.
  8. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, prosimy o zadbanie o groby naszych zmarłych. Śmieci należy wrzucać do przygotowanych kontenerów, a liście – osobno – do worków plastikowych, w które można się zaopatrzyć u pracowników cmentarza. Jednocześnie zachęcamy do składania (w zakrystii lub kancelarii parafialnej) tzw. Wypominek. Kartki na wypominki znajdują się na bocznych ołtarzach i w zakrystii.
  9. Już dzisiaj informujemy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych czwartek, 1 listopada) nie będzie Mszy św. w kościele o godz. 13.00 i 15.00. Msza św. na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 12.00, a po niej, o godz. 13.00 – modlitwy za zmarłych i procesja. Wieczorem, o godz. 20.15 – na cmentarzu – Nabożeństwo światła: wspólna modlitwa za naszych zmarłych. W Dzień Zaduszny (2 listopada) Msza św. na cmentarzu, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, będzie o godz. 15.00.
  10. Zachęcamy do systematycznego czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii. Do Niedzieli dołączony jest bezpłatny film „Wojna totalna”, dokument przedstawiający tragiczny los Polaków i Polski w czasie II wojny światowej. Na środku kościoła znajduje się kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Boża Winnica”.
  11. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłą śp. Władysławę ZIELIŃSKĄ. Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie…

Czytania mszalne