Ogłoszenia duszpasterskie

 • NIEDZIELA PALMOWA – Rok C – 14.04.2019 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym będziemy towarzyszyć Jezusowi w ostatnich dniach Jego ziemskiego życia. Gromadzimy się więc, aby w duchu wiary wspominać tamte wydarzenia. Pragniemy zagłębić się w tajemnicę miłości Boga, który Syna nie oszczędził, ale wydał Go za nas, tak samo niestałych w wierności, jak kiedyś lud Jerozolimy. Będziemy przeżywać godzinę Jezusa, który swoją wiernością odkupił nasze grzechy i dał nam udział w swoim Zmartwychwstaniu. Dzisiaj. O godz. 18.00Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Także dzisiaj, w naszej świetlicy parafialnej, trwa kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych przez dzieci i wychowawców. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na działalność bieżącą świetlicy. Natomiast w Bazylice jeleniogórskiej pw. Świętych Erazma i Pankracego o godz. 19.15 odbędzie się Ekumeniczny Koncert Wielkopostny. Zostanie wykonana Pasja wg św. Mateusza. Wstęp wolny.
  3. Na progu Wielkiego Tygodnia zapraszamy do włączenia się w inicjatywę środowiska WWW.kapłani,com.pl „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów, którą będzie można podjąć od Wielkiego Czwartku.
  4. We wtorek, o godz. 18.45 – nabożeństwo ku czci św. Józefa Kalasancjusza, a po Mszy św. wieczornej – spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy. W środę, o godz. 18.30 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek, 18 kwietnia rozpoczynamy Triduum Paschalne – jego szczegółowy program umieszczony jest w gablotkach przykościelnych i w naszej świątecznej gazetce „Boża Winnica”, która znajduje się na stoliku pośrodku kościoła. Informujemy jednocześnie, że we wszystkie dni Triduum Paschalnego kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  6. W Wielki Piątek, 19 kwietnia, o godz. 12.00 spod Bazyliki jeleniogórskiej wyruszy Droga Krzyżowa ulicami Miasta. Zachęcamy wiernych do udziału w tym nabożeństwie wielkopostnym.
  7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary, złożone w Wielkim Poście, a przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Puszki z osobistą lub rodzinną „Jałmużną postną” prosimy przynieść do kościoła, podczas święcenia pokarmów wielkanocnych, w Wielką Sobotę.
  8. W dniach od 22 czerwca do 3 lipca 2019 r. organizujemy kolonię letnią dla dzieci w Zakopanem. Szczegóły u o. Grzegorza.
  9. W zakrystii możemy nabyć cotygodniową prasę katolicką oraz dwumiesięcznik „Żywe Słowo” na maj i czerwiec. Są jeszcze „Paschaliki” – małe świece (po 6 i 12 zł), które postawimy na stole wielkanocnym jako światło Zmartwychwstałego Chrystusa i znak, że pomogliśmy swoją ofiarą biednym i potrzebującym w parafii i diecezji. Zachęcamy do zakupu tych świec.
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłego: śp. Dominika SZMEL. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…

  TRUDUUM PASCHALNE W NASZEJ PARAFII

  WIELKI CZWARTEK18 kwietnia PAMIĄTKA USTANOWIENIA EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA

  – Nie będzie Mszy św. porannych

  – Spowiedź św. od godz. 7.00 do 10.00 i od godz. 18.00 do 18.50

  Godz. 19.00: Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej, koncelebrowana przez wszystkich kapłanów – duszpasterzy Parafii

  – Po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do CIEMNICY i adoracja do godz. 22.00.

   

  WIELKI PIĄTEK 19 kwietnia MEDYTACJA MĘKI PAŃSKIEJ: dzień pokuty, obowiązuje post ścisły

  – Adoracja Najświętszego Sakramentu w CIEMNICY od godz. 7.00 – przez cały dzień;

  – Spowiedź św. od godz. 7.00 do 12.00 i od godz. 17.00 do 17.50

  – Modlitwa poranna Kościoła – JUTRZNIA o godz. 7.30

  – Droga Krzyżowa dla ogółu wiernych o godz. 8.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci (połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu) o godz. 10.00

  – Godz. 18.00: Liturgia Wielkiego Piątku: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia św.

  – Po Liturgii – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do GROBU BOŻEGO –  rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia, Gorzkie Żale

  – Adoracja w Bożym Grobie do 24.00  – Spowiedź św. do godz. 24.00

   

  WIELKA SOBOTA20 kwietnia WIGILIA PASCHALNA

  – Adoracja Najświętszego Sakramentu w BOŻYM GROBIE od godz. 7.00;

  – Spowiedź św. od godz. 7.00 do 15.00

  – Modlitwa poranna Kościoła – JUTRZNIA o godz. 7.30

  – Święcenie pokarmów wielkanocnych: od godz. 10.00 do 15.30

  – Godz. 19.30 – drugi dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia

  – Godz. 20.00 – rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej (poświęcenie ognia, Liturgia Słowa, poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
  (przynosimy ze sobą świece), uroczysta Msza św. wielkanocna

  – Na zakończenie Liturgii Wigilii Paschalnej – procesja rezurekcyjna

   

  NIEDZIELA21kwietnia UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Czytania mszalne