Ogłoszenia duszpasterskie

 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XX Niedziela Zwykła – Rok C – 18.08.2019 r. 

  1. Dzisiaj żegnamy o. Mateusza Kaźmierskiego, duszpasterza LSO, dzieci i młodzieży. Dziękujemy za posługę duszpasterską w naszej parafii. O. Mateuszowi życzymy wielu łask Bożych i wrażliwości na Ducha Świętego na nowej placówce w Bolszewie
  k. Wejherowa. Dziś z racji III niedzieli miesiąca, po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej. 

  2. We wtorek wspomnienie św. Bernarda, O godz. 18.45 – nabożeństwo ku czci św. Józefa Kalasancjusza, a po Mszy św. wieczornej  – spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy.

  3. W środę, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża. O godz. 18.30 – nowenna
  do MB Nieustającej Pomocy.

  4. W czwartek, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
  Od godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

  5. W sobotę, 24 sierpnia – Święto św. Bartłomieja, Apostoła.

  6. W przyszłą niedzielę, 25 sierpnia, nasz Zakon obchodzić będzie Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza, Założyciela Zakonu, patrona dzieci i młodzieży. Do tej uroczystości będziemy przygotowywać się  podczas wieczornych nabożeństw i Mszy św., przez tzw. Triduum: czwartek – sobota.

  7. Katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i chrzestnych – w najbliższą niedzielę
  o godz. 18.00 w budynku klasztornym, w sali nr 1
  .

  8. Duszpasterstwo Młodzieży diecezji legnickiej zaprasza młodzież na XXVI Spotkanie Młodych w Legnickim Polu w dniach od 22 do 25 sierpnia br. Koszt uczestnictwa wynosi 70 złotych. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

  9. Zachęcamy do wykorzystania czasu wakacji do podjęcia lektury i prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w ubiegłym tygodniu: śp. Andrzej Kajdanek, Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…

Czytania mszalne