Ogłoszenia duszpasterskie

 • Piąta Niedziela Zwykła – rok C – 10.02.2019 r.

  1. Dzisiaj o godz. 16.00, rozpocznie się przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla osób dorosłych, które z różnych względów jeszcze nie przystąpiły do tego Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
  2. W poniedziałek, 11 lutego, wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu przypada również Światowy Dzień Chorego. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chorych, osoby starsze i niepełnosprawne. Prosimy rodziny tych osób (także sąsiadów) o pomoc w przybyciu chorych do kościoła. Tym, którzy będą pragnąć, zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.
  3. We wtorek, o godz. 18.45 – nabożeństwo ku czci św. Józefa Kalasancjusza, a po Mszy św. wieczornej: spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy. W środę, o 18.30 – nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W Czwartek, 14 lutego – Święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – Patronów Europy. O godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00 i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
  5. W sobotę o godz. 18.30 – nabożeństwo różańcowe.
  6. Podobnie, jak w latach poprzednich, także i w tym roku Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej organizuje akcję modlitewną „40 dni dla Życia”, która będzie trwać od Środy Popielcowej (6 marca) do Niedzieli Palmowej (14 kwietnia). Szczegóły dotyczące przebiegu tej modlitwy znajdują się na plakacie w gablocie przykościelnej.
  7. Dziękujemy serdecznie za ofiary, złożone w ubiegłą niedzielę, a przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszych budynków. Wyniosły one: 6108 zł.
  8. Wznawiamy przygotowania do sakramentu bierzmowania, spotkania dla kandydatów klas 8 Szkół Podstawowych odbywają się w poniedziałki i czwartki, a dla gimnazjalistów klas 3 we wtorki i środy o godz.17.30
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy: śp. Janinę Maciąg . Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie….

Czytania mszalne