Ogłoszenia duszpasterskie

 • XXIV niedziela zwykła – rok „B” – 16.09.2018 r. 

  1. Dzisiaj, z racji III niedzieli miesiąca, po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej. Serdecznie dziękujemy za życzliwe wspieranie jej działalności.
  2. We wtorek, 18 września, Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, dzieci
   i młodzieży
   . W tym dniu módlmy się w sposób szczególny za młode pokolenie Polaków. o godz. 18.45 – nabożeństwo ku czci św. Józefa Kalasancjusza. Po Mszy św. wieczornej: spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy.
  3. W środę, o godz. 18.30 – nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek, 20 września przypada Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy. Niech będzie to dla nas dzień szczególnej modlitwy za naszą Diecezję i Biskupa diecezjalnego. Od 15.00 do 19.00 – możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu (rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia) i skorzystania z Sakramentu Pokuty.
  5. W piątek, 21 września, Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  6. W sobotę, 22 września, wspomnienie Błogosławionych Męczenników pijarskich: Dionizego Pamplony i 12 Towarzyszy. O godz. 18.30 – w naszej świątyni – nabożeństwo różańcowe.   
  7. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcieliby podjąć formację liturgiczną i posługiwać w czasie Mszy św. przy Ołtarzu Pańskim na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy piątek, 21 września po Mszy św. wieczornej.
  8. Tegoroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę odbędzie się w dniach 22-23 września 2018 r.
  9. Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Jeleniej Górze zaprasza na dzień otwartych drzwi w nowootwartej szkole przy ul. Kopernika 1. w niedzielę 23 września od godz. 8:30 do 14:30 w ramach „Niedzieli z Pankracym”, przygotowane zostaną atrakcje dla dzieci i młodzieży.
  10. 6 października br. (sobota) na stadionie PGE w Warszawie odbędą się jednodniowe rekolekcje, skierowane szczególnie dla młodzieży, ale zaproszony jest każdy, kto chce we wspólnocie żywego Kościoła modlić się i wielbić Boga. Z naszej parafii planowany jest również wyjazd na to wydarzenie religijne. Zainteresowani, proszeni są o kontakt z katechetami.
  11. Aktualną prasę katolicka oraz kalendarze na rok 2019 możemy nabyć w zakrystii.
  12. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłą: śp. Annę WESOŁOWSKĄ. Wieczne odpoczywanie, racz jej dać Panie

Czytania mszalne