Ogłoszenia duszpasterskie

 • NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 09.06.2019 r.

  1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny. O godz. 18.30 – nabożeństwo czerwcowe.
  2. Jutro, 10 czerwca, drugi Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. z homilią celebrowane będą o godz. 7.00, 8.30. 10.00, 17.00 i 19.00.
  3. We wtorek, 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. O godz. 17.00 – spotkanie dla Katechetów, uczących w szkołach, znajdujących się na terenie naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 19.00 – spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy.
  4. W czwartek, 13 czerwca – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od godz. 15.00 do 19.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia), okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty oraz nabożeństwo czerwcowe. Z racji 13. dnia miesiąca, po Mszy św. o godz. 19.00, sprawowanej w intencjach fatimskich, odbędzie się, Nabożeństwo Fatimskie z procesją ze świecami wokół kościoła. Zgromadźmy się jak najliczniej, by po raz kolejny zawierzyć siebie, naszą parafię i nasze rodziny Maryi.
  5. W piątek, 14 czerwca – wspomnienie św. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  6.  W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 6 i 7 SP, po Mszy odbędzie się dla nich ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie formacyjne.
  7. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku w dniu 20 czerwca. Nasza parafialna procesja eucharystyczna przejdzie ulicami: Cervi, Parkiem Zdrojowym obok Krzyży (ze względu na prowadzony remont ulicy Tabaki), i Placem Piastowskim. Już dzisiaj prosimy o przygotowanie ołtarzy przez wiernych, jak w poprzednich latach przy ul. Cieplickiej, przy Domu Zdrojowym Edward (Państwa z kamienicy przy ul. Tabaki) oraz młodzież (ul. Cervi) i służbę liturgiczną (przy kościele).
  8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odbywają się one codziennie, o godz. 18.30.
  9. Prosimy, by szanować miejsce modlitwy – kościół – także poprzez właściwy strój. Pamiętajmy także o wyłączeniu telefonów komórkowych.
  10. Jak w każdą niedzielę, w zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką.
  11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp Jarosława Michalaka, Elżbietę Skoczylas, Jerzego Krawiec i Tomasza Stępień. . Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…

Czytania mszalne