Ogłoszenia duszpasterskie

 • Druga Niedziela Adwentu – rok „C” – 09.12.2018 r.

   

  1. Dzisiaj, po Mszach św., dzieci i wychowawcy świetlicy parafialnej zapraszają na zorganizowany Kiermasz Świąteczny.
  2. Również dzisiaj, po każdej Mszy św., ma miejsce obrzęd pobłogosławienia opłatków, które od ołtarza weźmiemy do naszych domów na wigilijny stół. Zadbajmy o to, aby każda rodzina miała opłatek pobłogosławiony przez kapłana. Ofiary, składane przy tej okazji, będą stanowiły tzw. finansowy wkład własny parafii w planowany na przyszły rok III etap konserwacji głównego ołtarza w naszym kościele.
  3. W czasie Adwentu, zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Kuracjuszy na Msze św. roratnie – ku czci NMP (od poniedziałku do soboty), które są celebrowane o godz. 7.00. Dla dzieci Msze św. adwentowe, od poniedziałku do piątku, o godz. 17.00. Prosimy Rodziców o umożliwienie dzieciom uczestniczenia w tych Mszach św. Dzieci zaś prosimy o przychodzenie na roraty z lampionami.  
  4. W tym tygodniu, w Liturgii Kościoła wspominać będziemy: w czwartek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę, w piątek – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  5. Nabożeństwa w naszym kościele: we wtorek, o godz. 18.45 – do św. Józefa Kalasancjusza. Po Mszy św. wieczornej: spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy; w środę: nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, w czwartek: od godz. 15.00 do 19.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, w sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30.
  1. . W sobotę, 15 grudnia o godz. 14.00, w kościele Ewangelicko-Augsburskim, Plac Piastowski 18 odbędzie się Ekumeniczny Opłatek Wigilijny.
  1. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia, rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe. Módlmy się gorliwie o dobre – duchowe owoce rekolekcji, za naszego Rekolekcjonistę,
   o. Wojciecha Wojdę, duszpasterza pijarskiej parafii w Rzeszowie.
   Zaplanujmy tak nasz czas, by z radością uczestniczyć w kościele w tym wyjątkowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Nasza wspólnota zakonna poszukuje osoby, która, oczywiście – za wynagrodzeniem – chciałaby się podjąć pracy jako kucharka. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt
   z o. proboszczem.
  3. W zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką, „Żywe Słowo” z czytaniami i medytacjami Słowa Bożego na styczeń i luty 2019 r., kartki bożonarodzeniowe oraz świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (cena 6 i 12 zł).

Czytania mszalne