Odpust parafialny św. Jana Chrzciciela 24 VI 2020
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela to jeden z dwóch dni patronalnych naszej parafii. Drugi ma miejsce 15 sierpnia, kiedy to czcimy Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.
Do odpustu czerwcowego przygotowywaliśmy się duchowo przez nowennę do św. Jana Chrzciciela odprawianą przez 9 dni poprzedzających parafialne święto. Główne uroczystości odpustowe odbyły się podczas Mszy Świętej o godz.19.00, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił o. Jakub, franciszkanin, kapelan Domu Rekolekcyjnego Szema w Przesiece. Kazanie, skierowane do dzieci i dorosłych, było wymownym świadectwem wiary i życia ojca Jakuba. W sumie Mszę odpustową celebrowało 6 kapłanów, a w całym święcie wzięło udział 10 księży. Liturgię uświetniło liczne grono ministrantów i lektorów oraz udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w strojach pierwszokomunijnych, które w tym dniu obchodziły swoją rocznicę.
Oprawa muzyczna Mszy Świętej była bardzo starannie przygotowana; szczególnie pięknie zabrzmiało Ave Maria F. Schuberta wykonane na skrzypcach przez Bartosza Czyżewskiego przy akompaniamencie Krzysztofa Bogdana na organach. Liturgia, zakończona uroczystym Te Deum, zgromadziła liczna grupę parafian, kuracjuszy i gości. Była piękna, podniosła, nastrajała do głębokiej modlitwy. Ad maiorem Dei Gloriam! Chwała Panu!
Warto też dodać, że po każdej Mszy Św. w dniu odpustu, wszyscy uczestnicy otrzymali buteleczki z wodą święconą wraz ze stosowną modlitwą, a także pamiątkowy magnes z podobizną św. Jana Chrzciciela. Można było też nabyć cegiełki na IV etap konserwacji ołtarza głównego w postaci ikon oraz kubków z sentencjami”.  M.J.
Galeria zdjęć na naszym profilu Facebookowym: