Jak co roku w trakcie wieczornej Mszy św. o godz. 19:00 zgromadziliśmy się w naszej świątyni aby świętować Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona parafii.

Ta podniosła uroczystość w tym roku była przede wszystkim wielkim dziękczynienie za posługę Zgromadzenia Sióstr Prezentek w naszej parafii. Mszy św. przewodniczył o. Tomasz Jędruch Asystent o. Prowincjała, którzy w imieniu o. Prowincjała Zakonu Pijarów pragną wyrazić wdzięczność za wieloletnią owocną współpracę naszych współbraci z Siostrami Prezentkami.

Przez 64 lata posługę w naszej parafii pełniło kilkadziesiąt sióstr, które z wielkim oddaniem katechizowały dzieci i młodzież parafii, dbały o kościół parafialny pełniąc posługę w zakrystii, oraz pomagały w wielu innych wymiarach.

Pod koniec Mszy św. Rada Parafialna podziękowała za posługę na rzecz parafii, dzieci podziękowały za prowadzenie scholii a społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 na czele z Panią Dyrektor Marią Guszałą za wieloletnie, z wielkim oddaniem katechizowanie wielu pokoleń Ciepliczan, natomiast ks. Dziekan Bogdan Żygadło podziękował w imieniu Diecezji Legnickiej. Widocznym znakiem obecności Zgromadzenia Sióstr będzie pamiątkowa tablica umieszczona w przedsionku kościoła, którą odsłoniła Matka Generalna Zgromadzania Sióstr Prezentek siostra Anna Telus.

W trakcie liturgii Mszy św. swoją rocznicę pierwszej komunii św. przeżywały dzieci klas 4, które przed rokiem przystąpiły do pierwszej komunii św.

LINK DO ZDJĘĆ z całej uroczystości (kliknij)

Po Mszy św. można było nabyć miód św. Jana Chrzciciela oraz kawę św. Józefa Kalasancjusza jako cegiełkę na rzecz renowacji naszego kościoła.