Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w cieplickiej parafii św. Jana Chrzciciela rozpoczęło dość nietypowe wydarzenie. Ulicami parafii przeszły dzieci przebrane za świętych. Oczywiście nie były pozostawione bez opieki, szły w towarzystwie swoich rodziców. Tej stosunkowo licznej grupie, chcącej podzielić się swoją radością, która wypływa z charakteru Uroczystości, przewodził o. Grzegorz Sekuła.

Barwny orszak wyruszył z palcu Kolegium Zakonu Pijarów o godz. 17.00. Wszyscy ze śpiewem na ustach udali się w kierunku Placu Piastowskiego, gdzie wspólnie odmówiona została litania do Wszystkich Świętych. Modlitwa całej grupy rozbudzała zainteresowanie przypadkowych przechodniów.

Po zakończonej modlitwie wesoła grupa udała się do kaplicy św. Anny, gdzie czekała przygotowana wcześniej niespodzianka – pokaz fajerwerków na cześć Świętych Pańskich. Szybko okazał o się, że to nie jedyna atrakcja tego wieczoru. Po bombowym pokazie wszyscy udali się do kaplicy, gdzie odbył się koncert uwielbienia Boga. Serca dzieci i rodziców porywały utwory wykonywane przez grupę zaprzyjaźnionych z parafią muzyków. Całość uwielbienia animował o. Grzegorz. Po godz. 19.00 inicjatywę na scenie przejęły dzieci ze scholi „Nutki Kalasancjusza”, które wychwalały Boga śpiewając trzy piosenki.

Na zakończenie uwielbienia o. Grzegorz i o. Łukasz udzielili wszystkim zebranym indywidualnego błogosławieństwa z namaszczeniem olejkiem radości.

Chociaż Marsz Świętych organizowany jest dopiero po raz drugi, to wydaje się, że jego przesłanie doskonale trafia do każdego, ponieważ pomaga lepiej zrozumieć  ideę wpisaną w ten dzień. Uroczystość Wszystkich Świętych to radosny czas. Święci osiągnęli już pełnię szczęścia, a my chcemy mieć udział w tej radości już teraz i w przyszłości.

kl.Emil

« 1 z 5 »