“A jeśli już czekasz, czekaj z pokorą, bo nic co ciche nie zapuka głośno do drzwi w taką noc, pomyśl o tych, co nigdy nie spacerują w twych myślach i powiedz im: Wesołych Świąt.

Pierwszy koncert kolęd i pastorałek pt.: „ Przyjaciele dla parafii”.

29.12.2019 w naszym pięknym kościele odbył się wyjątkowy koncert. Inicjatywa zrodzona z potrzeby serca, by integrować wspólnotę parafialna, a także wyrazić miłość nas wszystkich i wdzięczność Bogu, przytulić do serca Nowonarodzonego.

Podczas koncertu usłyszeliśmy pięknie wykonane pastorałki sądeckie, które zaśpiewała Pani Ewelina Marciniak.
Wzruszające i profesjonalnie wykonane jasełka pt: “To nasz Bóg, Święta Dziecina” w wykonaniu dzieci z ul. Goduszyńskiej. Zachwycał zespół folklorystyczny „Rybniczanki”. Swoje umiejętności zaprezentowały uczennice szkoły muzycznej w Jeleniej Górze i Cieplicach: Paulina Pelc wokal, Martyna Pelc skrzypce oraz Pan Witold Pelc akompaniament pianino. Na końcu wystąpiły nasze parafialne perełki schola „Nutki Kalasancjusza”.

Był czas na ucztę dla ducha ale i dla ciała. Po koncercie wszyscy obecni zaproszeni zostali do “Kawiarenki Kalasantyjskiej”, na pyszne ciasta i rozgrzewająca herbatę oraz aromatyczna kawę. Można było zakupić cegiełki z niespodzianka. Zebrane środki w całości zostały przeznaczone na kolejny etap renowacji ołtarza.

Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie.
To wspaniale wiedzieć i czuć, że nasza parafia ma tak wspaniałych Przyjaciół.
To był błogosławiony czas, żal że już za nami….”

SzE.

"A jeśli już czekasz, czekaj z pokorą, bo nic co ciche nie zapuka głośno do drzwi w taką noc, pomyśl o tych, co nigdy…

Opublikowany przez Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze – Cieplicach Poniedziałek, 30 grudnia 2019