“Być bliżej Ciebie chcę, o Boże mój…
… wyżej nie będzie czyli dzieci zdobywają Tatry

 
 
W dniach 22.06-3.07.2019 dzieci z naszej parafii wyruszyły na letnią kolonię w Zakopanem organizowaną przez o. Grzegorza Sekułę.
Po błogosławieństwie Proboszcza o. Stefana Wojdy z radością i chęcią przeżycia wielkiej przygody szczęśliwi koloniści ruszyli w długą drogę do Zakopanego. W podróży nie zapominaliśmy uwielbiać Boga w modlitwie. Na miejscu w pensjonacie „Kasia” czekały na nas przytulne pokoje, ciepły pyszny posiłek i bliskość gór , które zapraszały nas i dawały obietnicę przeżycia pięknych przygód na szlakach.
Każdego dnia przytulaliśmy się do kochającego serca Jezusa w Eucharystii, każde miejsce jest dobre- skała na szlaku, (nawet deszcz nam nie straszny😇), stół i kawałek zieleni wystarczały nam na spotkanie z naszym Przyjacielem. Każdy dzień był wielkim błogosławieństwem i niespodzianką! Nie było czasu na nudę: warsztaty kultury podhalańskiej, muzyki, obróbki wełny i lnu prowadzone przez najprawdziwszego górala “Ujaszka”, zanurzenie w największych termach w Polsce( Termy Chochołowskie), całodniowe szaleństwo w parku rozrywki Energylandia w Zatorze, Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach , Eucharystia w Sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach, warsztaty modelarskie i zwiedzanie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, warsztaty w grupach, zabawy integracyjne i przede wszystkim 136km – 192075 kroków przemaszerowanych na górskich szlakach: dolina Chochołowska, Grześ, Cyrhla, Kopieniec, dolina Olczyska, przełęcz Nosalowa, Kuźnice, przełęcz Karb, Mały Kościelec,Kasprowy Wierch oraz na Słowacji spacer koronami drzew w dolinie Bachledowej i Jaskinia Bielska. W każdej z tych chwil nie zapominaliśmy o Jezusie modląc się i zachwycając się pięknem świata, który dał nam Stwórca. Pełni wdzięczności za bezpiecznie przeżyty czas, z nowymi przyjaźniami, opaleni wróciliśmy do domu.
 
Największe ukłony i wyrazy uznania za zaangażowanie i poświęcony czas, serce i dzielenie się Bogiem dla o. Grzegorza, a także za morze cierpliwości , czas dla wychowawców p. Elwiry, p.Augustyny i p.Kajetana bez nich nie byłoby możliwe spędzenie tego cudownego czasu. Dziękujemy!
 
Tyle atrakcji udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu Miasta Jelenia Góra. Bóg zapłać!”
 
Edyta