“Pierwszy tydzień (09-15.02.2020) ferii zimowych nasza schola Nutki Kalasancjusza pod wodzą o. Grzegorza i profesjonalną opieką wychowawców spędziła w królewskim mieście Krakowie.

Siedem dni w gościnnych progach pijarskiego seminarium obfitowało w wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Poznawaliśmy historię, kulturę, świat iluzji i nauki.
Zaczęliśmy spektaklem „Kwiat Paproci” w pięknym, dziewiętnastowiecznym gmachu teatru im. Juliusza Słowackiego.
Odwiedziliśmy Klockoland, Muzeum Iluzji, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, odrestaurowane krypty pod pijarskim kościołem Przemienienia Pańskiego, Podziemia rynku pod Sukiennicami – konstruowaliśmy, graliśmy, ulegaliśmy złudzeniom własnego umysłu, oglądaliśmy dzieła sztuki i rzemiosła, poznawaliśmy dawne życie, stroje i sprzęty.
W WOMAI czekało nas niesamowite i niezapomniane doświadczenie świata osób niewidomych, a także zabawa światłem i dźwiękiem.
Zwiedzaliśmy Wieliczkę gdzie każdy – liżąc ściany podziemnych wyrobisk – mógł się przekonać jak słona jest wielicka sól kamienna.
Gościliśmy w Domu Jana Matejki, a tuż obok poznawaliśmy historię i tajniki farmacji.
W Muzeum Inżynierii Miejskiej metodą czerpania robiliśmy swój własny papier i odwiedziliśmy wystawę poświęconą futurystycznym koncepcjom kreowania świata.
Nie tylko zajadaliśmy się krakowskimi obwarzankami ale w Żywym Muzeum Obwarzanka – według tradycyjnej receptury – mogliśmy zrobić swoje własne, wyjątkowe obwarzanki.
W tym wszystkim nie zabrakło również czasu na szaleństwa w Aquaparku i Parku Trampolin.
Oczywiście stałym i nieodzownym punktem całego wyjazdu była codzienna Msza Święta.
Na koniec naszego pobytu odwiedziliśmy Sanktuarium Ecce Homo i muzeum poświęcone życiu św. Brata Alberta.

Dziękujemy Ojcu Rektorowi pijarskiego seminarium Grzegorzowi Misiurze i krakowskiej pijarskiej wspólnocie zakonnej za serdeczne przyjęcie.
21 zadowolonych i szczęśliwych dzieci dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tak udanego wyjazdu i z niecierpliwością czeka na kolejne wojaże. Wyrazy wdzięczności należą się wychowawcom, którzy poświęcili swój czas dla dzieci, by mogły bezpiecznie, w radości i twórczo spędzić pierwszy tydzień ferii zimowych”.
ej

"Pierwszy tydzień (09-15.02.2020) ferii zimowych nasza schola Nutki Kalasancjusza pod wodzą o. Grzegorza i profesjonalną opieką wychowawców spędziła w królewskim mieście Krakowie. Siedem dni w gościnnych progach pijarskiego seminarium obfitowało w wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Poznawaliśmy historię, kulturę, świat iluzji i nauki.Zaczęliśmy spektaklem „Kwiat Paproci” w pięknym, dziewiętnastowiecznym gmachu teatru im. Juliusza Słowackiego. Odwiedziliśmy Klockoland, Muzeum Iluzji, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, odrestaurowane krypty pod pijarskim kościołem Przemienienia Pańskiego, Podziemia rynku pod Sukiennicami – konstruowaliśmy, graliśmy, ulegaliśmy złudzeniom własnego umysłu, oglądaliśmy dzieła sztuki i rzemiosła, poznawaliśmy dawne życie, stroje i sprzęty.W WOMAI czekało nas niesamowite i niezapomniane doświadczenie świata osób niewidomych, a także zabawa światłem i dźwiękiem.Zwiedzaliśmy Wieliczkę gdzie każdy – liżąc ściany podziemnych wyrobisk – mógł się przekonać jak słona jest wielicka sól kamienna.Gościliśmy w Domu Jana Matejki, a tuż obok poznawaliśmy historię i tajniki farmacji.W Muzeum Inżynierii Miejskiej metodą czerpania robiliśmy swój własny papier i odwiedziliśmy wystawę poświęconą futurystycznym koncepcjom kreowania świata.Nie tylko zajadaliśmy się krakowskimi obwarzankami ale w Żywym Muzeum Obwarzanka – według tradycyjnej receptury – mogliśmy zrobić swoje własne, wyjątkowe obwarzanki.W tym wszystkim nie zabrakło również czasu na szaleństwa w Aquaparku i Parku Trampolin.Oczywiście stałym i nieodzownym punktem całego wyjazdu była codzienna Msza Święta.Na koniec naszego pobytu odwiedziliśmy Sanktuarium Ecce Homo i muzeum poświęcone życiu św. Brata Alberta.Dziękujemy Ojcu Rektorowi pijarskiego seminarium Grzegorzowi Misiurze i krakowskiej pijarskiej wspólnocie zakonnej za serdeczne przyjęcie.21 zadowolonych i szczęśliwych dzieci dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tak udanego wyjazdu i z niecierpliwością czeka na kolejne wojaże. Wyrazy wdzięczności należą się wychowawcom, którzy poświęcili swój czas dla dzieci, by mogly bezpiecznie, w radości i twórczo spędzić pierwszy tydzień ferii zimowych". ej

Opublikowany przez Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze – Cieplicach Środa, 19 lutego 2020