7.10.2018r. w naszej parafii, podczas Mszy Świętej o godz. 11:30 celebrowanej przez o. Grzegorza, upiększanej wspaniałym śpiewem dzieci ze scholki „Nutki Kalasancjusza”, a także w obecności proboszcza o. Stefana Wojdy, miała miejsce wielka uroczystość.

Wielka dla całej naszej społeczności, a w szczególności dla Rodziców i dzieci, które przygotowują się do pełnego uczestnictwa i przeżywania wiary jakim jest Pierwsza Komunia Święta. „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego». I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je”.

       I my rodzice, na wzór Najwspanialszego Ojca, pełni wiary, przepełnieni duma i sercem pełnym wzruszeń; przez nałożenie rąk na głowę naszych dzieci, robiąc znak krzyża na czole – powtarzaliśmy słowa błogosławieństwa; błogosławiliśmy im na ten ważny i piękny, choć czasem trudny czas przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Chcemy jednak stanąć na wysokości zadania: przykładem i pomocą dać dobre świadectwo naszym pociechom.

Wielkim przeżyciem było także poświęcenie i wręczenie przez o. Stefana różańców.

Teraz już,  mając obronna tarczę w postaci błogosławieństwa rodziców, a także trzymając w dłoniach wspaniałe narzędzie do czynienia dobra, jakim jest różaniec nasze dzieci będą dzielnie i z dumą modliły się o łaski dla wszystkich: dla naszych przewodników, nauczycieli i przyjaciół, będących przy nas każdego dnia: o. Stefana, o. Grzegorza, o. Jacka, o. Mateusza, o. Łukasza, o. Kazimierza , o. Jerzego; dla siebie samych, a także dla Ciebie!”

E.Sz.