Cuda na naszych oczach

 „„Zobaczcie jakie cuda dzieją się na naszych oczach”- tymi słowami Ojciec Grzegorz Sekuła Proboszcz naszej Parafii zwrócił się do uczestników rekolekcji adwentowych w dniu ich zakończenia. Mówiąc to odniósł się do tego, co Bóg uczynił z nami podczas tych rekolekcji. Tylko Pan Bóg może zmienić serce człowieka. Nie jest w stanie tego uczynić żaden człowiek, choćby najbardziej się starał. Ci z nas, którzy uczestniczyli w rekolekcjach, na pewno mogą zaświadczyć, że był to czas wielkich poruszeń w sercach, przewrotu myślenia i ożywienia naszych zakopanych dawno pragnień, a także czas uzdrowienia. 

   Rekolekcje adwentowe prowadził świecki ewangelizator Pan Witek Wilk, który głosi Dobrą Nowinę od 29 lat w Polsce i na świecie. Nadał im szczególny, życiodajny klimat. Sam sobie, jak kilkakrotnie twierdził, zazdrości swego życia z Bogiem. I radością ducha, którą emanował, zaraził nas. Nie sposób przejść obojętnie obok tego, co usłyszeliśmy. Te rekolekcje były niczym torpeda, która szybko, z niespodziewaną mocą i skutecznie wycelowała w naszą rzeczywistość. Niejednemu z nas trudno się pozbierać, bo oto zdaliśmy sobie sprawę, że życie w Bogu może być już teraz szczęśliwe, a tego przecież każdy z nas pragnie.

Pan Bóg ma wobec nas zamiary pełne pokoju, zna nasze pragnienia i chce zapewnić nam przyszłość, o jakiej marzymy. Jest Bogiem nadmiaru, który daje więcej niż się spodziewamy. Jeżeli jednak nie czujemy radości i szczęścia w życiu to dlatego, że sami odwracamy się od Niego. Mocne słowa, które padły z ust rekolekcjonisty dotyczyły m.in.  grzechu i naszego oddalenia się od Boga ,a także  skutków nieprzebaczenia. Treści te wzmocnione były licznymi przykładami i świadectwami.                                                                                                                                                 

W trzecim dniu rekolekcji usłyszeliśmy Kerygmat i wszyscy obecni w kościele z mocą, którą zapamiętają mury naszej świątyni, ogłosili Jezusa swoim Panem i Zbawicielem. Rekolekcje były przepełnione Bożym Słowem, co nadało im ogromną siłę, która poruszyła naszym  sumieniem i zrewolucjonizowała myślenie. 

Chciejmy iść dalej w życiu z tą nauką, odróbmy zadania domowe i zacznijmy każdy dzień uwielbieniem Boga i spojrzeniem w lustro z wdzięcznością za cud stworzenia, jakim jest każdy z nas. Niech prowadzi nas Słowo Pana Jezusa Dobrego Pasterza dane nam na zakończenie tegorocznych rekolekcji adwentowych: Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości.” ( J 10, 10)”. J.G.