1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w sobotę – Święto św. Marii Magdaleny.
  2. Kuracjuszy zapraszamy na spotkanie duszpasterskie – we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  3. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. W tym czasie zapraszamy również na nabożeństwa do naszej świątyni: Różaniec św. odmawiamy: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę, nowennę do MB Nieustającej Pomocy: w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory: w czwartek. 
  4. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na renowację ścian i balustrad w naszej świątyni oraz za wpłaty na konto parafialne. Prace remontowe trwają, w tym tygodniu już kolejne przęsło będzie odnawiane. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.
  5. Od wtorku 18 lipca do 25 lipca w Kościele przeżywamy 24 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Z tej to okazji w przyszłą niedzielę 23 lipca nastąpi błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów po każdej Mszy św. Ofiarami, składanymi podczas błogosławieństwa, pragniemy wesprzeć dzieło zakupu środków transportu dla misjonarzy. Będzie można nabyć breloki do samochodu ze św. Krzysztofem i modlitwą na czas podróży oraz różańce dla kierowców.
  6. Wszystkim naszym Parafianom życzymy błogosławionego czasu wakacyjnego i urlopowego. Kuracjuszy i Gości serdecznie witamy w naszej parafii i zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach sprawowanych w naszej świątyni. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. 
  7. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. 
  8. Przymierzamy się do instalacji innowacyjnego, energooszczędnego systemu ogrzewania kościoła. To długo oczekiwana przez nas wszystkich inwestycja służąca wspólnemu dobru na długie lata. Już pierwsze prace związane z pomiarami rozpoczną się 20 lipca. Dlatego na ten cel, przez całe wakacje po każdej niedzielnej Mszy św., będziemy zbierać ofiary do puszek przed kościołem. Dziękujemy za dar serca na ten cel i modlitwę.
  9. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, Żywe Słowo, wiele ciekawych książek, breloki z wizerunkiem św. Krzysztofa, różańce. Są do nabycia również oryginalne magnesy pamiątkowe z św. Janem Chrzcicielem, poświęcony miód św. Jana Chrzciciela oraz kawa św. Józefa Kalasancjusza.
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Ryszarda Krajewskiego, śp. Wiesławę Pregiel. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…