1. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w poniedziałek 15 sierpnia. W naszej parafii – uroczystość odpustowa. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. będziemy święcić bukiety ziół, kwiatów i warzyw. Ofiarujmy Maryi również nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Słowo Boże wygłosi Ks. Ryszard Halwa – pallotyn – redaktor naczelny miesięcznika „Moja Rodzina”. Natomiast na wszystkich Mszach św. o oprawę muzyczną zadba zespół „Maja i Matan”. Po wieczornej Mszy św. zespół zaprasza na krótki koncert muzyki chrześcijańskiej. Taca odpustowa zostanie przeznaczona na dalsze prace konserwatorskie ścian, sklepienia i balustrad. Za każdy dar serca składamy szczere Bóg zapłać.
 2. Uroczysta Suma Odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 13.00. Zapraszamy służbę liturgiczną, całą asystę procesyjną, wszystkich Parafian, Kuracjuszy i Gości. 
 3. Z racji odpustu parafialnego możemy uzyskać odpust zupełny.  Jest on darowaniem człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w Sakramencie Pokuty. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie uniknie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych – ratuje dusze z czyśćca. Warunki, które należy spełnić:
  – wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego;
  – skorzystać z Sakramentu Pokuty lub być w stanie łaski uświęcającej;
  – przyjąć Komunię św.;
  – pomodlić się w intencjach, które nosi w sercu Ojciec Święty;
 4. W tym roku, dzień 15 sierpnia to także 102 rocznica zwycięskiej bitwy nad bolszewikamiw 1920 r., tzw. „Cud nad Wisłą”. Jest to również dzień Wojska Polskiego. Wywieśmy tego dnia biało-czerwone flagi, jako wyraz naszego patriotyzmu.
 5. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień:
  – w środę – św. Jacka.
  – w sobotę – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
 6. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. W tym czasie zapraszamy również na nabożeństwa do naszej świątyni: Różaniec św. odmawiamy: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę, nowennę do MB Nieustającej Pomocy: w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory: w czwartek. 
 7. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” jest aktualna prasa katolicka,  oraz „Żywe Słowo” na miesiąc wrzesień, kawa zakonna św. Józefa Kalasancjusza.
 8. Wszystkim wypoczywającym życzymy Bożego błogosławieństwa. Witamy serdecznie kuracjuszy, gości i zapraszamy na nabożeństwa i Msze Św. w naszej świątyni.
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu: śp. Krystynę Adamczyk, śp. Wandę Kąkal, śp. Kazimierza Samborskiego, sp. Irenę Demuth. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…