Z okazji Zmartwychwstania Pańskiego:

Życzymy Wam, by tegoroczne Święta Wielkiej Nocy i spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem dotknęło Waszych serc i myśli. Niech On przyniesie Wam wszystko to, za czym tęsknicie, wypełni Wasze życie radością płynącą z Jego Zmartwychwstania. Niech Zmartwychwstały Chrystus umocni nas
w świętości. Nadzieją i miłością wypełni nasze serca. Niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią. Oby w naszych oczach zawsze był widoczny blask nadziei zmartwychwstania. Radosnych, błogosławionych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych, dla Was i dla  wszystkich chorych pozostających w domach. 

 1. Dzisiaj o godz. 18.00 – adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, o 18.45 kolejny dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia. W dni powszednie, do soboty włącznie, Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie odprawiana w czasie wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu około godz. 18.45. 
 2. Jutro, 01 kwietnia, Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, składany na tacę w dniu jutrzejszym, zostaną przeznaczone na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
 3. We wtorek – po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła z modlitwami uwolnienia, uzdrowienia duszy i ciała oraz błogosławieństwem lourdzkim. 
 4. W środę – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa prowadzone przez Wojowników Maryi.
 5. W najbliższy piątek, z racji oktawy Świąt Wielkanocnych, nie będzie nas obowiązywał post piątkowy. Jest to I piątek miesiąca. Chorych i starszych Parafian, kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. 
 6. W sobotę – zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
 7. Jako parafia przyłączamy się ogólnopolskiej inicjatywy modlitewnej: „NOC WALKI O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA POLSKI”. Gromadzimy się w kościele w sobotę – 6 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 19.00 i zakończenie modlitw o 24.00 (północy). Już teraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w trosce o los naszej Ojczyzny. Szczegółowy plan w gablocie parafialnej. 
 8. W przyszłą niedzielę, Kościół katolicki obchodzić będzie święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione przez papieża św. Jana Pawła II. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców, wspierających prace inwestycyjne w naszej parafii. Taca,
  z racji I niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na prace inwestycyjne związane z kolejnym etapem prac konserwatorskich ścian i sklepień na chórze kościoła. Prosimy o Wasze zrozumienie i pomoc w tych wydatkach.
 9. W Bazylice Świętych Erazma i Pankracego, 2 kwietnia 2024 r. o godz. 19:00 odbędzie się koncert papieski w 19 rocz. śmierci św. Jana Pawła II. Wystąpią: Magdalena Steczkowska i Andrzej Lampert. Wstęp wolny. Zapraszamy.
 10. W „Sklepiku Brata Teodora” w zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką, nowy numer Żywego Słowa,  ciekawe książki.