1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja do modlitwy za tych, którzy zapewniają ludziom trędowatym schronie i ratunek w ośrodkach prowadzonych dla nich w krajach misyjnych. Dziś również o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św. ich dzieci. Obecność zainteresowanych jest obowiązkowa.
 2. W tym tygodniu:
  – we wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego, które jednocześnie jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 19.00. Taca zostanie przeznaczona także na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Na każdej Mszy św. – poświęcenie gromnic, które już dzisiaj możemy nabyć w zakrystii;
  – w środę – św. Błażeja – na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia gardeł, natomiast po Mszy Św. wieczornej zapraszamy mężczyzn na nabożeństwo i wspólną modlitwę prowadzoną przez Wojowników Maryi.
  – w czwartek – I czwartek miesiąca, w tym dniu módlmy się o powołania do służby Bożej;
  w piątek – św. Agaty i poświecenie chleba i soli, które mają chronić nas w razie klęsk żywiołowych, a szczególnie od pożarów i piorunów; Jest to również I piątek miesiąca. Zachęcamy młodzież i dzieci do praktykowania pierwszych piątków miesiąca. Chorych i starszych Parafian, kapłani z posługą sakramentalna odwiedzą zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Mszy św. o godz. 7.00,  8.00 i 19.00, oraz od godz. 18.00.
  – w sobotę – św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
 3. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców, wspierających prace inwestycyjne w naszej parafii.  Taca, z racji I niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na prace inwestycyjne związane z kolejnym etapem prac konserwatorskich przy Głównym Ołtarzu i prezbiterium. Prosimy o Wasze zrozumienie i pomoc w tych wydatkach.
 4. Na stoliku na środku kościoła można zabrać deklarację dysponenta. Prosimy wszystkich dysponentów grobu o wypełnienie odpowiedniego formularza i dostarczenie do kancelarii parafialnej. Deklaracje można też pobrać ze strony internetowej cmentarza lub w kancelarii. 
 5. Chcemy jako parafia włączyć się w Międzynarodowe Seminarium Odnowy Wiary o temacie „Żywa relacja z Bogiem”, prowadzone przez Witka Wilka, którego gościliśmy na rekolekcjach adwentowych. Seminarium rozpocznie się 8 lutego o godz. 19.30 i potrwa do Wielkiego Poniedziałku, tj. w sumie 8 tygodni. Każdy tydzień ma określony temat związany z najważniejszymi kwestiami życia duchowego. Seminarium jest pięknym czasem modlitwy, osobistej przemiany i stawania się nowym człowiekiem, co dokonuje się poprzez spotkanie żywego Boga. Dzięki temu doświadczeniu uczestnicy Seminarium mogą odkryć lub pogłębić swoje zaangażowanie we wspólnotach Kościoła. Zapraszamy do zapisywania się w zakrystii. Osoby chętne do udziału otrzymają odpowiednie materiały do pracy duchowej w formie ćwiczeń indywidualnych w domu oraz cyklicznych spotkań w grupkach dzielenia, o czym powiadomimy ze szczegółami wszystkich zainteresowanych.
 6. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, kalendarz parafialny na 2021 rok wydany z racji Jubileuszu 75-lecia posługi Zakonu Pijarów w Jeleniej Górze – Cieplicach, modlitewniki z dużymi literami, różańce parafialne, książki oraz gromnice.
 7. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp.: Annę Herliczkę, Jerzego Gaudyn, Stanisława Wardzyka. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie…