1. Bogu niech będą dzięki za miniony czas wakacji i odpoczynku. Dziś o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i rodziców chrzestnych. 
  2. We wtorek – 1 września – dzieci i młodzież rozpoczną Nowy Rok Szkolny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach, młodzieży i nauczycielach, by ten rok nauki był jak najlepiej wykorzystany. Serdecznie zapraszamy Dyrekcję, Nauczycieli, Rodziców, młodzież oraz dzieci ze szkół znajdujących się na terenie naszej parafii na Mszę Św. o godz. 9.00 rozpoczynającą Rok Szkolny. W  tym dniu przypada także 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za naszą wolność.  
  3. Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego – w czwartek. Z racji imienin o. Grzegorza prosimy o modlitwę w intencji Solenizanta – w sposób szczególny podczas Mszy św. o godz. 19.00. Po Mszy św. wieczornej: spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym. Jest to również I czwartek miesiąca – Dzień dziękczynienie za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa.
  4. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci, młodzieży i wiernych podczas mszy świętych i od godz. 18.00.  Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
  5. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca – w sobotę o godz. 8.00  – nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30.
  6. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. W tym czasie zapraszamy również na nabożeństwa do naszej świątyni: Różaniec św. odmawiamy: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę, nowennę do MB Nieustającej Pomocy: w środę,
   a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory: w czwartek. 
  7. Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z wytycznymi diecezji legnickiej winni złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje, którą rozdawała w szkole Siostra. Przypominamy, że przygotowanie do przyjęcia I Komunii rozpoczyna się już
   w pierwszej klasie podstawowej i trwa przez trzy lata. 
  8. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii dla dzieci klas 3 odbędzie się w niedzielę 30 maja 2021 r. o godz. 11.30.
  9. Serdecznie zapraszamy na BEZPŁATNE zajęcia do naszego Centrum Kultury Calasanz. W ofercie zajęcia taneczne, plastyczne, kulinarne, świetlicowe, edukacyjne a także pomoc psychologiczno-pedagogiczna oraz socjoterapia dla dzieci. Zapisy już od 2 września w godz. 15.00-18.00 Zajęcie dedykowane są dla uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej. Liczba miejsc ograniczona. 
  10. Klub Seniora Calasanz 60+ ze względu na stan epidemiczny w kraju, we wrześniu nie rozpocznie swojej działalności. O zmianach będziemy informować na bieżąco.
  11. Misje Parafialne w naszej parafii rozpoczną się 20 września 2020 r. Przygotujmy się do tego wielkiego wydarzenia modląc się o otwarcie naszych serc, o dary Ducha Świętego dla misjonarzy głoszących nam nauki oraz o dobre owoce misji w parafii.
  12. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką,  oraz „Żywe Słowo” na miesiąc wrzesień oraz różne książki i ikony św. Jana Chrzciciela.
  13. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Zenona Maciejewskiego. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…