1. Dzisiaj o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących w najbliższym czasie ochrzcić swoje dzieci.
 2. W środę, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust Porcjunkuli, odpust zupełny za nawiedzenie kościoła parafialnego pod zwykłymi warunkami: (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach, które zostały powierzone Papieżowi, wyzbycie się przywiązania do grzechu). Natomiast po Mszy św. o godz. 19.00 – spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy;
 3. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli;
  – we wtorek – św. Alfonsa Liguoriego; –
  w środę
  Wojownicy Maryi zapraszają po Mszy św. wieczornej na nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP; I czwartek miesiąca. Dzień modlitwy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne;
  – w piątek –
  św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów, w tym dniu będziemy przeżywać I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych: rano podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00, wieczorem od godz. 18.00. Chorych z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą wg ustalonego harmonogramu;
  – I sobota miesiąca – po Mszy Św. o godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. 
 4. W przyszłą  niedzielę przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego. Z racji I niedzieli miesiąca, taca będzie przeznaczona na prowadzone inwestycje w parafii. Dziękujemy za wszelki dar serca i wsparcie duchowe. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii. 
 5. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. 
 6. Już dzisiaj pragniemy zaprosić wszystkich naszych Parafian, Kuracjuszy i Gości na nasz odpust parafialny – w uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny, 15 sierpnia. Suma odpustowa, z procesją eucharystyczną, będzie celebrowana o godz. 13.00. 
 7. Sierpień, to czas pielgrzymek do tronu naszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie. Wszystkich, którzy podejmują trud pielgrzymowania wspomagajmy naszą modlitwą i wyrzeczeniem. Módlmy się o trzeźwość naszego Narodu. 
 8. Przez całe wakacje po każdej niedzielnej Mszy św., zbieramy do puszek pieniądze przed kościołem na energooszczędne ogrzewanie kościoła. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wpłacają pieniądze na konto parafialne czy składają ofiarę do puszki. Planowane zakończenie inwestycji związanej z ogrzewaniem przewidywane jest pod koniec września tego roku. Jesteśmy wdzięczni wszystkim za modlitwę i dar serca. 
 9. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, Żywe Słowo, wiele ciekawych książek, breloki z wizerunkiem św. Krzysztofa. Są do nabycia również oryginalne magnesy pamiątkowe z św. Janem Chrzcicielem oraz kawa św. Józefa Kalasancjusza.
 10. Wszystkim naszym Parafianom życzymy błogosławionego czasu wakacyjnego i urlopowego. Kuracjuszy i Gości serdecznie witamy w naszej parafii i zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach sprawowanych w naszej świątyni.