1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpocznie kolejny Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań, spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
 2. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele odbywają się codziennie o godz. 18.30. 
 3. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek – św. Józefa Rzemieślnika.
  – w środę  – Uroczystość NMP Królowej Polski i odnowienie Ślubów Jasnogórskich. Msze Św. jak w każdą niedzielę; Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy parafian i gości na nabożeństwo do św. Józefa z racji I środy miesiąca i wspólną modlitwę prowadzoną przez Wojowników Maryi.
  – w czwartek – Św. Floriana – patrona Strażaków; jest to I czwartek miesiąca – prośmy o powołania do służby Bożej.
  – w piątek – I Piątek miesiąca – Spowiedź św. pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy Św. i od godz. 18.00. Chorych z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą wg. ustalonego harmonogramu.
  – w sobotę – Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba oraz zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
 4. W czasie majowych egzaminów rodzina pijarska, czyli ojcowie, klerycy, uczniowie i rodziny, będą modlić się za tegorocznych maturzystów w ramach akcji Duchowej Adopcji Maturzysty. Wszelkie informacje i sposób zgłaszania się maturzystów można znaleźć na stronie maturzysci.pijarzy.pl. 
 5. 3 maja w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 14:00 odbędzie się koncert patriotyczny pt.: „Z dawna Polski Tyś Królową”. Polskie pieśni hymniczne wykona Chór Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze w towarzystwie orkiestry kameralnej pod batutą Mateusza Kazimierskiego. Zapraszamy!
 6. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców, wspierających prace inwestycyjne w naszej parafii. Taca, z racji I niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na prace inwestycyjne związane
  z kolejnym etapem prac konserwatorskich ścian i sklepień kościoła z balustradami oraz renowacją generalną organów. Dziękujemy za każdy dar serca. W tym dniu woluntariusze z Polskiego Czerwonego Krzyża będą kwestować przed kościołem na zakup sprzętu medycznego dla osób niepełnosprawnych.
 7. W dniach od 23 lipca do 2 sierpnia 2023 r. organizujemy wyjazd do Medjugorje na Festiwal. W programie m.in. wycieczka do Mostaru, pobyt nad morzem Adriatyckim oraz nawiedzenie chorwackiego Lourdes. Szczegóły i zapisy u o. Grzegorza. 
 8. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, Żywe Słowo i wiele ciekawych książek. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp. Jana Tomczyk. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…