1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja do modlitwy za tych, którzy zapewniają ludziom trędowatym schronie i ratunek w ośrodkach prowadzonych dla nich w krajach misyjnych. Dziś również o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców
  i chrzestnych przed chrztem św. ich dzieci. Obecność zainteresowanych jest obowiązkowa.
 2. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek – św. Jana Bosko;
  – w środę – Święto Ofiarowania Pańskiego, które jednocześnie jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 19.00. Taca zostanie przeznaczona także na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Na każdej Mszy św. – poświęcenie gromnic, które już dzisiaj możemy nabyć w zakrystii. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy parafian i gości na nabożeństwo do św. Józefa z racji I środy miesiąca i wspólną modlitwę prowadzoną przez Wojowników Maryi.
  – w czwartek – św. Błażeja – na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia gardeł, w tym dniu z racji I czwartku miesiąca módlmy się o powołania do służby Bożej;
  – I piątek miesiąca. Chorych i starszych Parafian, kapłani z posługą sakramentalna odwiedzą zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Mszy św. o godz. 7.00,  8.00 i 19.00, oraz od godz. 18.00.
  – w sobotę – św. Agaty i poświęcenie chleba i soli, które mają chronić nas w razie klęsk żywiołowych, a szczególnie od pożarów i piorunów po Mszach porannych. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
 3. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców, wspierających prace inwestycyjne w naszej parafii. Taca, z racji I niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na prace inwestycyjne związane z kolejnym etapem prac konserwatorskich ścian i sklepień kościoła z balustradami. Prosimy o Wasze zrozumienie i pomoc w tych wydatkach.
  W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, Żywe Słowo, modlitewniki z dużym nadrukiem, książki oraz gromnice.
  Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp.: Alinę Dąbrowską, Artura Witek. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie…