1. W czasie Adwentu, który dzisiaj rozpoczynamy, zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Gości na Msze św. roratnie – ku czci NMP (od poniedziałku do soboty), które będą celebrowane o godz. 7.00. Dla dzieci Msze św. adwentowe o godz. 17.00. Prosimy Rodziców o umożliwienie dzieciom uczestniczenia w tych Mszach św. Dzieci zaś prosimy o przychodzenie na roraty z lampionami.  
 2. Dzisiaj, o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i chrzestnych przed udzieleniem Sakramentu Chrztu św. dzieciom w grudniu – w II dzień Świąt Bożego Narodzenia
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  – w poniedziałek – św. Andrzeja Apostoła.
  – w czwartek – św. Franciszka Ksawerego, jest to również I czwartek miesiąca.
  – w piątek św. Barbary. Jest to I piątek miesiąca: spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci, młodzieży i ogółu wiernych od godz. 18.00 i podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 19.00. Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną odwiedzamy po wcześniejszym ustaleniu terminu z duszpasterzami.
  – w sobotę – I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 8.00.
 4. Dziś po Mszach św. można nabyć „Zdrapkę Adwentową” zawierająca 26 specjalnych zadań do wykonania w czasie Adwentu. Zadania pomogą przygotować serce i dom na Boże Narodzenie. Warto podjąć wyzwanie i zadbać o duchowy wymiar świąt.
 5. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., będzie miał miejsce obrzęd błogosławienia opłatków, które od ołtarza weźmiemy na nasze wigilijne stoły. Zadbajmy o to, aby każdy z nas miał opłatek pobłogosławiony przez kapłana, okażmy także szacunek dla wielowiekowej wigilijnej tradycji Kościoła. Ofiary, składane przy tej okazji, będą stanowiły tzw. finansowy wkład własny parafii w planowany na przyszły rok V etap konserwacji głównego ołtarza i prezbiterium w naszym kościele. 
 6. Już po raz dwudziesty pierwszy, w II Niedzielę Adwentu jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki prowadzonej przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Również w tym dniu Zespół Szkół Katolickich w Jeleniej Górze zaprasza na kiermasz bożonarodzeniowy po każdej Mszy św.
 7. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Żywe Słowo na miesiąc grudzień oraz świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 8. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłych śp. Bogdana Bogdańskiego, Michalinę Jefimczyk, Urszulę Tymińską, Helenę Dalhke. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…