1. Dziękujemy Siostrze Samueli ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek za podzielenie się z nami historią i pracą Franciszkanek w tutejszym szpitalu.
 2. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie, planują chrzest św. swoich dzieci – dzisiaj o godz. 18.00. Informujemy, że w naszej parafii odbędą się spotkania przygotowujące dzieci w wieku szkolnym do chrztu świętego, które z różnych racji nie zostały ochrzczone. Podanie z prośbą o udzielenie tego sakramentu należy składać do 15 października br. w kancelarii parafialnej.
 3. Kobiety zainteresowane pogłębieniem relacji w związkach zapraszamy na pierwsze cykliczne spotkani w tzw. „Szkole Żon”. Zapisy i więcej informacji  dzisiaj o godz. 16.00 w salce klasztornej.
 4. Serdecznie zapraszamy Parafian (dzieci, młodzież i dorosłych), Kuracjuszy i Gości do wspólnej modlitwy różańcowej, która odbywać się będzie codziennie w październiku o godz. 18.15. Rozpoczęcie we wtorek. 
 5. W tym tygodniu przypada:  I czwartek miesiąca – w czasie Mszy św. pragniemy dziękować Panu Bogu za Sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa, prosząc o dar powołań do służby Bożej; I piątek miesiąca: spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci, młodzieży i ogółu wiernych od godz. 18.00 i podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 19.00. Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną odwiedzimy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
 6. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca odbędzie się 5 października w sobotę o godz. 8.00. W tym dniu w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych organizowane są zajęcia z drewna dla uczniów 7 i 8 klas oraz ich rodziców. Szczegóły na plakacie. 
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców Parafii. Ofiary, składane w przyszłą niedzielę na tacę, z racji I niedzieli miesiąca, zostaną przeznaczone na prace inwestycyjne w naszej parafii. 
 8. Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa z naszej parafii odbędzie się w sobotę 5 października. Zapisy i szczegóły w zakrystii i u o. Kazimierza. 
 9. Dzień skupienia i spowiedź dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w kościele MB Miłosierdzia przy ul. PCK w sobotę o godz. 10.00.  
 10. Zespół Szkół Katolickich w Jeleniej Górze zaprasza na koncert charytatywny w Filharmonii Dolnośląskiej w Dniu Papieskim. Gwiazdą wydarzenia będzie Poldek Twardowski z Poznania. Cegiełki o wartości 30 zł można nabyć w zakrystii. Więcej informacji na plakatach. 
 11. Katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych, którzy planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński rozpoczną się w naszej parafii 12 października br. w sobotę o godz. 18.00 w salce klasztornej. 
 12. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłego: śp. Jana Gruszeckiego. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie…