1. Dziś o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i rodziców chrzestnych. 
  2. Msza św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową – we wtorek. Intencje można składać w zakrystii do rozpoczęcia Mszy św. 
  3. 1 września – w środę  dzieci i młodzież rozpoczną Nowy Rok Szkolny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach, młodzieży i nauczycielach, by ten rok nauki był jak najlepiej wykorzystany. Serdecznie zapraszamy Dyrekcję, Nauczycieli, Rodziców, młodzież oraz dzieci ze szkół znajdujących się na terenie naszej parafii na Mszę Św. o godz. 9.00 rozpoczynającą Rok Szkolny. W  tym dniu przypada także 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za naszą wolność.  
  4. REGIONALNE SPOTKANIE MODLITEWNE WOJOWNIKÓW MARYI odbędzie się w środę po wieczornej Eucharystii. Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn chcących podjąć formację w duchu Maryjnym. 
  5. Dzień dziękczynienie za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa – w czwartek. Po Mszy św. wieczornej: spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym. 
  6. Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego – w piątek. Z racji imienin o. Grzegorza prosimy o modlitwę w intencji Solenizanta – w sposób szczególny podczas Mszy św. o godz. 19.00. 
  7. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci, młodzieży i wiernych podczas mszy świętych i od godz. 18.00. Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
  8. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca (różaniec i medytacja) – w sobotę o godz. 8.00.
  9. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. W tym czasie zapraszamy również na nabożeństwa do naszej świątyni: Różaniec św. odmawiamy: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę, nowennę do MB Nieustającej Pomocy: w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory: w czwartek. 
  10. Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z wytycznymi diecezji legnickiej winni złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje, którą będzie rozdawała w szkole Siostra. Dotyczy to klas 1 SP. Przypominamy, że przygotowanie do przyjęcia I Komunii rozpoczyna się już w pierwszej klasie podstawowej i trwa przez trzy lata. 
  11. Informujemy, że Centrum Kultury Calasanz, Świetlica i Klub Seniora wznowi swoją działalność od poniedziałku 6 września.
  12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Leszka Patryjas, śp. Jolantę Majka, śp. Krystynę Radomską, śp. Elżbietę Olender. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…