1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja do modlitwy za tych, którzy zapewniają ludziom trędowatym schronie i ratunek w ośrodkach prowadzonych dla nich w krajach misyjnych. Dziś również o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św. ich dzieci. Obecność zainteresowanych jest obowiązkowa.
 2. W tym tygodniu:
  – we wtorek – św. Jana Bosko; w tym dniu zapraszamy na Mszę św. konwentualną za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza z intencją zbiorową celebrowaną przez naszą wspólnotę zakonną o godz. 19.00. Intencje można składać do rozpoczęcia mszy świętej
  w zakrystii. Po Mszy św. zapraszamy kuracjuszy na spotkanie duszpasterskie do salki klasztornej.
  – w środę – Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy parafian i gości na nabożeństwo do św. Józefa z racji I środy miesiąca i wspólną modlitwę prowadzoną przez Wojowników Maryi.
  – w czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego, które jednocześnie jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 19.00. Taca zostanie przeznaczona także na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Na każdej Mszy św. – poświęcenie gromnic, które już dzisiaj możemy nabyć w zakrystii.
  – I piątek miesiąca. Chorych i starszych Parafian, kapłani z posługą sakramentalna odwiedzą zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Mszy św. o godz. 7.00,  8.00 i 19.00, oraz od godz. 18.00. W tym dniu wspominamy św. Błażeja – na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia gardeł.
  – w sobotę – zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. 
 3. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców, wspierających prace inwestycyjne w naszej parafii. Taca, z racji I niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na prace inwestycyjne związane z kolejnym etapem prac konserwatorskich ścian i sklepień kościoła z balustradami oraz renowacją generalną organów. Dziękujemy za każdy dar serca. W tym dniu wspominamy św. Agatę. Po każdej Mszy św. obrzęd poświęcenie chleba i soli, które mają chronić nas w razie klęsk żywiołowych, a szczególnie od pożarów i piorunów.
 4. Prosimy o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz naszej świetlicy parafialnej. Na formularzach deklaracji PIT wystarczy wpisać nr KRS Fundacji Kręgu Przyjaciół Dziecka im. Św. Józefa Kalasancjusza z dopiskiem: Świetlica-Cieplice.
 5. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, książki oraz gromnice. Jest do nabycia kawa zakonna św. Józefa Kalasancjusza i kalendarz na rok 2023.