1. W czasie Adwentu, który dzisiaj rozpoczynamy, zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Gości na Msze św. roratnie – ku czci NMP (od poniedziałku do soboty), które będą celebrowane o godz. 7.00. Dla dzieci Msze św. adwentowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  Prosimy Rodziców o umożliwienie dzieciom uczestniczenia w tych Mszach św. Dzieci zaś prosimy o przychodzenie na roraty z lampionami.  
 2. Dzisiaj, o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i chrzestnych przed udzieleniem Sakramentu Chrztu św. dzieciom w grudniu – w II dzień Świąt Bożego Narodzenia
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  – we wtorek – św. Andrzeja Apostoła. Swój dzień patronalny obchodzi Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski. Pamiętajmy tego dnia w modlitwach wspólnotowych i osobistych o Dostojnym Solenizancie. W tym dniu Msza św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową o godz. 19.00. Intencje już można składać w zakrystii aż do rozpoczęcia Mszy św.
  – w piątek – św. Franciszka Ksawerego. Jest to I piątek miesiąca: spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci, młodzieży i ogółu wiernych od godz. 18.00 i podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 19.00. Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną odwiedzamy po wcześniejszym ustaleniu terminu z duszpasterzami.
  – w sobotę św. Barbary. Jest to I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 8.00.
 4. Dziś po Mszach św. można nabyć „Zdrapkę Adwentową” zawierającą specjalne zadania do wykonania w czasie Adwentu. Zadania pomogą przygotować serce i dom na Boże Narodzenie. Warto podjąć wyzwanie i zadbać o duchowy wymiar świąt.
 5. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., będzie miał miejsce obrzęd błogosławienia opłatków, które od ołtarza weźmiemy na nasze wigilijne stoły. Zadbajmy o to, aby każdy z nas miał opłatek pobłogosławiony przez kapłana, okażmy także szacunek dla wielowiekowej wigilijnej tradycji Kościoła. Ofiary, składane przy tej okazji, będą stanowiły tzw. finansowy wkład własny parafii
  w planowane na przyszły rok prace inwestycyjne związane z konserwacją ścian i balustrad w kościele. 
 6. Już po raz dwudziesty drugi, w II Niedzielę Adwentu (5 grudnia) jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki prowadzonej przed kościołem.
 7. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Żywe Słowo na miesiąc grudzień oraz świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można także nabyć kalendarz parafialny na 2022 r.  również jako cegiełkę na prace związane z kolejnymi inwestycjami renowacji kościoła. Kalendarz zawiera informacje dot. rożnych wydarzeń w parafii; jest także dobrą pamiątką dla gości i kuracjuszy.
 8. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłych śp. Mirosławę Klepacką i Danutę Dziadurę Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…