1. O godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i rodziców chrzestnych w salce klasztornej. 
  2. Zapraszamy na procesję różańcową po ścieżkach naszego uzdrowiska z Matką Boską Częstochowską. Rozpoczęcie procesji dzisiaj przy Krzyżu misyjnym o godz. 15.00. Jest to kolejna akcja modlitewna w ramach trwającej nowenny za naszą Ojczyznę. Zgromadźmy się licznie, by wypraszać dla Polski błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi.
  3. Msza św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową – we wtorek. Intencje można składać w zakrystii do rozpoczęcia Mszy św. 
  4. 1 września – w czwartek  dzieci i młodzież rozpoczną Nowy Rok Szkolny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach, młodzieży i nauczycielach, by ten rok nauki był jak najlepiej wykorzystany. Serdecznie zapraszamy Dyrekcję, Nauczycieli, Rodziców, młodzież oraz dzieci ze szkół znajdujących się na terenie naszej parafii na Mszę Św. o godz. 9.00 rozpoczynającą Rok Szkolny. W  tym dniu przypada także 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za naszą wolność.  
  5. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci, młodzieży i wiernych podczas mszy świętych i od godz. 18.00. Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
  6. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca (różaniec
   i medytacja) – w sobotę o godz. 8.00.  W tym dniu wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego. Z racji imienin o. Grzegorza prosimy o modlitwę w intencji Solenizanta – w sposób szczególny podczas Mszy św. o godz. 19.00. 
  7. W przyszłą niedzielę, 4 września, z racji I niedzieli miesiąca, taca będzie przeznaczona na prowadzone obecnie inwestycje w parafii: konserwacja ścian i balustrad oraz wyłożenie kostką drugiej alejki na cmentarzu. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów
   i Ofiarodawców naszej parafii. 
  8. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. 
  9. Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z wytycznymi diecezji legnickiej winni złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje, którą będzie rozdawała w szkole Siostra. Dotyczy to klas 1 SP. Przypominamy, że przygotowanie do przyjęcia I Komunii rozpoczyna się już w pierwszej klasie podstawowej i trwa przez trzy lata. 
  10. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się 4 czerwca 2023 r. o godz. 11.30.
  11. XXIII Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół do Krzeszowa odbędzie się w sobotę 3 września. Prosimy chętnych o zgłoszenie w zakrystii swego udziału. Wyjazd o godz. 8.15 z przystanku autobusowego (naprzeciw placu kościelnego). Koszt wyjazdu: ok. 40 zł. 
  12. Informujemy, iż nastąpiła awaria rurociągu wodnego na cmentarzu parafialnym. Do czasu usunięcia awarii woda na cmentarzu będzie zakręcona. Przepraszamy za utrudnienia. 
  13. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” jest aktualna prasa katolicka,  oraz „Żywe Słowo” na miesiąc wrzesień, kawa zakonna św. Józefa Kalasancjusza.
  14. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Kazimierza Szymków, śp. Krzysztofa Walkiewicza. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…