1. Dzisiaj: o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św. ich dzieci, o godz. 18.30 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie święta patronalnego naszej parafii ku czci św. Jana Chrzciciela. Dochód z rozprowadzenia cegiełek w wysokości 3060 zł, przeznaczony został, na obecnie trwającą konserwację IV etapu ołtarza. 
 3. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych Patronów naszej diecezji w poniedziałek 29 czerwca. Msze św. z kazaniem o godz.: 7.00, 8.00 i 19.00. Ofiary, składane na tacę, zostaną przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 
 4. Msza św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Intencje można składać w zakrystii do rozpoczęcia Mszy św. Pamiętajmy w modlitwach o najbliższych rozpoczynających swoje wakacje i urlopy. Po Mszy św. wieczornej: spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy, których serdecznie witamy w naszej parafii i zapraszamy do udziału we Mszach św. i nabożeństwach. 
 5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:
  Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00 oraz od godz. 18.00. Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną odwiedzimy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
  Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi w sobotę o godz. 8.00 oraz po Mszy św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi i medytacja.
 6. W przyszłą niedzielę, 5 lipca, z racji I niedzieli miesiąca, taca będzie przeznaczona na prowadzone obecnie inwestycje w parafii: rozpoczęty IV etap konserwacji głównego ołtarza. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii. 
 7. Informujemy, że od lipca nie będzie w naszym kościele Mszy św. niedzielnej o godz. 15.00.
 8. Rozpoczęły się wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Pan Bóg też jeździ na wakacje, ale pod warunkiem że my Go ze sobą zabierzemy, a nie zostawimy w domu! Nie zapominajmy o spotykaniu się z Jezusem na modlitwie i coniedzielnej Mszy św. Wszystkim życzymy błogosławionych wakacji. Prosimy jednocześnie, by szanować miejsce modlitwy – kościół – także poprzez właściwy strój. Pamiętajmy o wyłączeniu telefonów komórkowych na czas Świętej Liturgii.  
 9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej, zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, ikony z Patronem naszej Parafii św. Janem Chrzcicielem, magnesy oraz obrzęd poświęcenia mieszkania.
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp. Irenę Dyczak, Małgorzatę Jenczeń, Danutę Kasprów. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…