1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny. Można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne uczestnictwo w śpiewie lub recytacji hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”. Dzisiaj o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem św.  ich dzieci, a o godz. 18.30 – nabożeństwo majowe ku czci NMP.
 2. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek – drugi Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. celebrowane będą o godz. 7.00, 8.00 i 19.00.
  – we wtorek– Msza Św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza z intencją zbiorową celebrowaną przez naszą wspólnotę zakonną o godz. 19.00. Intencje można składać do rozpoczęcia Mszy Świętej w zakrystii. Po Mszy św. wieczornej spotkania duszpasterskie dla Kuracjuszy w salce klasztornej.
  – w środę – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  – w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W pierwszy czwartek miesiąca. Módlmy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  – w piątek – wspomnienie NMP Łaskawej oraz I Piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00 oraz od godz. 18.00. Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną odwiedzimy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
  – w pierwszą  sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00 oraz na różaniec i medytacja.
 3. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to również I niedzieli miesiąca, taca będzie przeznaczona na prowadzone obecnie inwestycje w parafii: kolejny etap konserwacji ścian i balustrad. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii. 
 4. Za tydzień – w niedzielę: na Mszy św. o godz. 11.30: w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Wiernych, których ta uroczystość nie dotyczy bezpośrednio, prosimy o udział, w miarę możliwości, we Mszy św. o innych godzinach. . Rodziców dzieci pierwszokomunijnych prosimy o zaangażowania się w posprzątanie kościoła w piątek po Mszy o godz. 19.00. Należy przynieść ze sobą potrzebne rzeczy do sprzątania. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę za te dzieci, które w tym roku w naszej parafii po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa. 
 5. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszym kościele rozpoczniemy w czwartek o godz. 18.30.
 6. Rocznica I Komunii dla dzieci klas 4, które rok temu przyjęły Pana Jezusa po raz pierwszy odbędzie się 11 czerwca o godz. 11.30.
 7. W dniach od 23 lipca do 2 sierpnia 2023 r. organizujemy wyjazd do Medjugorje na Festiwal. Są wolne miejsca. Szczegóły i zapisy u o. Grzegorza. 
 8. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, wiele ciekawych książek, zawieszki zapachowe dla kierowców oraz breloki z wizerunkiem św. Krzysztofa. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Janusza Brzuśnian, śp. Mikołaja Gałka. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…