1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, w czasie którego Kościół sprawuje zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa, począwszy od Jego mesjańskiego wjazdu do świętego miasta Jeruzalem. Niedziela ta łączy zapowiedź tryumfu Chrystusa z opisem Jego Męki. W czasie  Wielkiego Tygodnia będziemy towarzyszyć Jezusowi w ostatnich dniach Jego ziemskiego życia. Pragniemy zagłębić się w tajemnicę miłości Boga, który Syna nie oszczędził, ale wydał Go za nas, tak samo niestałych w wierności, jak kiedyś lud Jerozolimy. Będziemy przeżywać godzinę Jezusa, który swoją wiernością odkupił nasze grzechy i dał nam udział w swoim Zmartwychwstaniu.
 2. Dzisiaj o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i chrzestnych przed chrztem św. ich dzieci w salce kościelnej, a w kościele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 
 3. Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez nasze Centrum Kultury Calasanz, Klub Seniora i Świetlicę. Oprócz palm można nabyć własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na funkcjonowanie świetlicy. Na stoisku można nabyć również bardzo dobrą kawę św. Józefa Kalasancjusza (ziarnistą i mieloną) która jest cegiełką na remont ołtarza głównego.
 4. We wtorek zapraszamy na Mszę św. konwentualną za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza z intencją zbiorową celebrowaną przez naszą wspólnotę zakonną o godz. 19.00. Intencje można składać do rozpoczęcia mszy świętej w zakrystii. Natomiast po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla zainteresowanych zbrodnią i wystawą katyńska oraz możliwość zobaczenia filmu związanego z tematyką katyńską. 
 5. W czwartek, 01 kwietnia rozpoczynamy Triduum Paschalne – jego szczegółowy program umieszczony jest w gablotkach przykościelnych.
 6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary, przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Puszki z osobistą lub rodzinną „Jałmużną postną” prosimy złożyć w kościele podczas święcenia pokarmów wielkanocnych, w Wielką Sobotę.  
 7. W zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką. Są jeszcze „Paschaliki” – małe świece (po 6 i 12 zł), które postawimy na stole wielkanocnym jako światło Zmartwychwstałego Chrystusa i znak, że pomogliśmy swoją ofiarą biednym i potrzebującym w parafii i diecezji. Zachęcamy do zakupu tych świec.  
 8. Bożemu Miłosierdziu polecamy, Zmarłych: śp. Wandę Salską, Magdalenę Filipiak, Bożenę Szczepanowską. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…

 

TRIDUUM PASCHALNE W NASZEJ PARAFII

 • WIELKI CZWARTEK01 kwietnia – PAMIĄTKA USTANOWIENIA EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA

– Nie będzie Mszy św. porannych

– Spowiedź św. od godz. 7.00 do 10.00 i od godz. 18.00 do 18.50

Godz. 19.00: Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej, koncelebrowana przez wszystkich kapłanów – duszpasterzy Parafii – Po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do CIEMNICY i adoracja do godz. 22.00.

 • WIELKI PIĄTEK02 kwietnia MEDYTACJA MĘKI PAŃSKIEJ: dzień pokuty, obowiązuje post ścisły

– Adoracja Najświętszego Sakramentu w CIEMNICY od godz. 7.00 – przez cały dzień; Spowiedź św. od godz. 7.00 do 12.00 i od godz. 17.00 do 17.50

– Modlitwa poranna Kościoła – JUTRZNIA o godz. 7.30

– Droga Krzyżowa dla ogółu wiernych o godz. 8.30;

– Droga Krzyżowa dla dzieci (połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu) o godz. 10.00

– Godz. 18.00: Liturgia Wielkiego Piątku: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia św. – Po Liturgii – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do GROBU BOŻEGO – rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia, Gorzkie Żale

– Adoracja w Bożym Grobie przez całą noc z rozważaniem Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa

 – Spowiedź św. do godz. 24.00

 • WIELKA SOBOTA03 kwietnia – WIGILIA PASCHALNA

– Adoracja Najświętszego Sakramentu w BOŻYM GROBIE od godz. 7.00; 

– Spowiedź św. od godz. 7.00 do 15.00

– Modlitwa poranna Kościoła – JUTRZNIA o godz. 7.30

– Święcenie pokarmów wielkanocnych: od godz. 10.00 do 15.00

– Godz. 19.30 – drugi dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia

– Godz. 20.00 – rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej (poświęcenie ognia, Liturgia Słowa, poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (przynosimy ze sobą świece), uroczysta Msza św. wielkanocna

– Na zakończenie Liturgii Wigilii Paschalnej – procesja rezurekcyjna

 • NIEDZIELA04 kwietnia – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Msze św. jak w każdą niedzielę.