1. Dzisiaj przypada dzień szczególnej modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami misjonarkami, głoszącymi Jezusa Chrystusa na różnych kontynentach. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”. Niech nasza modlitwa im towarzyszy, a Bóg niech ich wspiera swoim błogosławieństwem. Dziś również o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i chrzestnych przed Chrztem św. ich dzieci.  
  2. W poniedziałek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.
  3. W czwartek – Święto św. Kazimierza, królewicza. Z racji imienin o. Kazimierza Zborowskiego, prosimy o modlitwę w intencji naszego Solenizanta.
  4. W czasie Wielkiego Postu korzystajmy z nabożeństw okresowych:
   Droga Krzyżowa w każdy piątek:
   – godz. 8.30 i 18.00 – dla dorosłych,
   – o 17.15 – dla dzieci,
   – po Mszy św. wieczornej (ok. 19.40) – dla młodzieży, studentów i tych, którzy nie mogą przyjść na wcześniejsze godziny.
   Gorzkie Żale w każdą niedziele o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  5. W tym tygodniu przypada:  I czwartek miesiąca – w czasie Mszy św. pragniemy dziękować Panu Bogu za Sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa, prosząc o dar powołań do służby Bożej; I piątek miesiąca: spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci, młodzieży i ogółu wiernych od godz. 18.00 i podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 19.00. Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną odwiedzimy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami oraz I sobota miesiąca z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy Św. o godz. 8.00
  6. W przyszłą niedzielę, Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców, wspierających prace inwestycyjne w naszej parafii. Taca, z racji I niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na prace związane z kolejnym etapem renowacji kolumn przy Głównym Ołtarzu i całego prezbiterium. Dziękujemy za każdy dar serca.
  7. Wielkopostne rekolekcje parafialne dla parafian rozpoczniemy w IV niedzielę Wielkiego Postu, 14 marca. Módlmy się o dobre, duchowe owoce dla nas wszystkich.
  8. Wyrazem naszej wiary i zarazem pięknym zwyczajem w czasie Wielkiego Postu jest składanie ofiar do skarbony na kwiaty do Bożego Grobu znajdującej się w głównym przejściu. Dziękujemy! 
  9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 28 lipca do 8 sierpnia 2021 r. na Festiwal Młodych. Nie ma ograniczeń wiekowych. Zapisy i szczegóły u o. Grzegorza lub w zakrystii.
  10. W „Sklepiku Brata Teodora” w zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką, kartki świąteczne, książki i kalendarze parafialne, świece – paschaliki: w cenie 6 zł i 12 zł.