1. Zapraszamy parafian, gości i kuracjuszy na „Papieskie Kolędowanie”najpiękniejsze kolędy z kraju i ze świata. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 12.00, bezpośrednio po Mszy Św. koncert kolęd. Wystąpią: Daria Wyrostek-Pelc, Krzysztof Paradowski -wokal; Karkonoska Filharmonia  Kameralna, Chór Harfa z Piechowic, Chór “Cantamus” – KUTW Jelenia Góra, Chór Fismolki PSM I i II st. w Jeleniej Górze, dyrygent: Wiesława Tobiasz i Agnieszka Cel. Dziś również o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św. ich dzieci. Obecność zainteresowanych jest obowiązkowa.
 2. W tym tygodniu:
  – we wtorek – zapraszamy na Mszę św. konwentualną za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza z intencją zbiorową celebrowaną przez naszą wspólnotę zakonną o godz. 19.00. Intencje można składać do rozpoczęcia mszy świętej w zakrystii. Po Mszy św. zapraszamy kuracjuszy na spotkanie duszpasterskie do salki klasztornej.
  – w środę – św. Jana Bosko.
  – w piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego, które jednocześnie jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 10.30 i 19.00. Taca zostanie przeznaczona także na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Na każdej Mszy św. – poświęcenie gromnic, które już dzisiaj możemy nabyć w zakrystii. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Chorych i starszych Parafian, kapłani z posługą sakramentalna odwiedzą zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Mszy św. o godz. 7.00,  8.00 i 19.00, oraz od godz. 18.00.
  – w sobotę – zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. W tym dniu wspominamy św. Błażeja – na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia gardeł.
 3. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców, wspierających prace inwestycyjne w naszej parafii. Taca, z racji I niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na prace inwestycyjne związane z kolejnym etapem prac konserwatorskich w kościele. Dziękujemy za każdy dar serca.
 4. Prosimy o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz naszego Centrum Kultury Calasanz. Na formularzach deklaracji PIT wystarczy wpisać nr KRS Fundacji Kręgu Przyjaciół Dziecka im. Św. Józefa Kalasancjusza z dopiskiem: CKC-Cieplice. Ulotki z nr KRS znajdują się w na stoliku w przedsionku kościoła.
 5. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, książki, gromnice i kalendarz parafialny na rok 2024.
 6. W przyszłą  niedzielę  4 lutego odbędzie się promocja najnowszej książki o. Piotr Różański pt: „To nie są żarty – czyli rzecz o powadze spowiedzi”. Bezpośrednio po Mszy Św. przed kościołem będzie można nabyć książkę. Koszt: 25 zł – dochód przeznaczony jest na działalność naszego Centrum Kultury.  Przy tej okazji za dobrowolną ofiarę na ten cel, będzie można poczęstować się gorącą kawą.
 7. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłego: + Grzegorza Szymańskiego. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…