1. O godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i rodziców chrzestnych w salce klasztornej. 
 2. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna;
  – we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela oraz Msza św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową o godz. 19.00. Intencje można składać w zakrystii do rozpoczęcia Mszy św. Po Mszy św. zapraszamy kuracjuszy na spotkanie duszpasterskie w sali klasztornej.
  – w piątek – Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci, młodzieży i wiernych podczas mszy świętych i od godz. 18.00. Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. W  tym dniu przypada także 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za naszą wolność.
  – w sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca (różaniec i medytacja) – w sobotę o godz. 8.00
 3. W przyszłą niedzielę, 3 września, z racji I niedzieli miesiąca, taca będzie przeznaczona na prowadzone obecnie inwestycje w parafii: konserwacja ścian i balustrad oraz przedsionków kościoła. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii. W tym dniu wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego. Z racji imienin o. Grzegorza prosimy o modlitwę w intencji Solenizanta – w sposób szczególny podczas Mszy św. o godz. 11.30.
 4. Uroczysta Msza św. w intencji Pszczelarzy z racji ich dorocznego święta odbędzie się w przyszłą niedzielę, 3 września o godz. 10.00.
 5. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. 
 6. 4 września – w przyszły poniedziałek dzieci i młodzież rozpoczną NOWY ROK SZKOLNY. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach, młodzieży i nauczycielach, by ten rok nauki był jak najlepiej wykorzystany. Serdecznie zapraszamy Dyrekcję, Nauczycieli, Rodziców, młodzież oraz dzieci ze szkół znajdujących się na terenie naszej parafii na Mszę Św. o godz. 9.00 rozpoczynającą Rok Szkolny. 
 7. XXIV Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół do Krzeszowa odbędzie się w sobotę 2 września. Prosimy chętnych o zgłoszenie w zakrystii swego udziału. Wyjazd o godz. 8.00 z przystanku autobusowego (naprzeciw placu kościelnego). Koszt wyjazdu: 50 zł. Zapisy w zakrystii.
 8. Przez całe wakacje po każdej niedzielnej Mszy św., zbieramy do puszek pieniądze przed kościołem na energooszczędne ogrzewanie kościoła. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wpłacają pieniądze na konto parafialne czy składają ofiarę do puszki. Już w poniedziałek firma przystępuję do montowania ogrzewania. Jesteśmy wdzięczni wszystkim za modlitwę i dar serca.  
 9. W dniach 29 września do 1 października 2023 r. organizujemy trzydniową pielgrzymkę do Kalwarii Wejherowskiej i sanktuariów Kaszub i Pomorza. Są jeszcze 3 wolne miejsca. Szczegóły i zapisy w zakrystii i u o. Grzegorza.
 10. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, Żywe Słowo, wiele ciekawych książek. Są do nabycia również oryginalne magnesy pamiątkowe z św. Janem Chrzcicielem oraz kawa św. Józefa Kalasancjusza. Wszystkim wypoczywającym życzymy Bożego błogosławieństwa. Witamy serdecznie kuracjuszy, gości i zapraszamy na nabożeństwa i Msze Św. w naszej świątyni.
 11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Irenę Bukraba, śp. Henrykę Mróz. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…