1. Dzisiaj o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św. ich dzieci, o godz. 18.30 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie święta patronalnego naszej parafii ku czci św. Jana Chrzciciela. 
 3. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych Patronów naszej diecezji we wtorek 29 czerwca. O. Piotr – Rektor naszej wspólnoty w tym dniu obchodzi swoje imieniny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o solenizancie i wszystkich noszących te imiona. Msze św. o godz.: 7.00, 8.00 i 19.00. Ofiary, składane na tacę, zostaną przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu zapraszamy na Msza św. konwentualna  za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową o godz. 19.00. Intencje można składać w zakrystii do rozpoczęcia Mszy św. Pamiętajmy w modlitwach o najbliższych rozpoczynających swoje wakacje i urlopy. 
 4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:
  Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00 oraz od godz. 18.00. Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną odwiedzimy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
  Msza św. w sobotę o godz. 8.00 oraz po Mszy św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi i medytacja. W tym dniu wspominamy św. Tomasza Apostoła. 
 5. W przyszłą niedzielę, 4 lipca, z racji I niedzieli miesiąca, taca będzie przeznaczona na prowadzone obecnie inwestycje w parafii: rozpoczęty kolejny etap konserwacji głównego ołtarza i prezbiterium. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii. 
 6. Informujemy, że Msza św. w Goduszynie  w czasie wakacji będzie celebrowana o godz. 9.00.
 7. Rozpoczęły się wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Nie zapominajmy o spotykaniu się z Jezusem na modlitwie i coniedzielnej Mszy św. Wszystkim życzymy błogosławionych wakacji. Prosimy jednocześnie, by szanować miejsce modlitwy – kościół – także poprzez właściwy strój. Pamiętajmy o wyłączeniu telefonów komórkowych na czas Świętej Liturgii.  
 8. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.30. 
 9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 29 lipca do 8 sierpnia 2021 r. na Festiwal Młodych. Nie ma ograniczeń wiekowych. Koszt to 550 zł plus 240 euro. Zapisy i szczegóły u o. Grzegorza lub w zakrystii.
 10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej, zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką (Gość Niedzielny, Niedziela), Żywe Słowo, breloki, różańce i kawa św. Józefa Kalasancjusza. Są również do nabycia odpustowe –  poświęcone  Miody św. Jana Chrzciciela oraz wyjątkowe i niepowtarzalne torebki na zakupy.
 11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Danutę Konarską,  śp. Henryka Dębowskiego. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…