1. Dzisiaj o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i chrzestnych przed chrztem św. ich dzieci w salce kościelnej, a w kościele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 
 2. We wtorek Msza Św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza z intencją zbiorową celebrowaną przez naszą wspólnotę zakonną o godz. 19.00. Intencje można składać do rozpoczęcia Mszy Świętej w zakrystii.
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej, wspólnota Odnowy w Duchu Świętym: “Tchnienie Ojca” zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie. Po adoracji Najświętszego Sakramentu będzie modlitwa wstawiennicza dla chętnych.
 4. W piątek – I piątek miesiąca. Chorych i starszych Parafian, kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Mszy św. o godz. 7.00,  8.00 i 19.00, oraz od godz. 18.00.
 5. w sobotę – zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
 6. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców, wspierających prace inwestycyjne w naszej parafii. Taca, z racji I niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na prace inwestycyjne związane z kolejnym etapem prac konserwatorskich ścian i sklepień kościoła z balustradami. Prosimy o Wasze zrozumienie i pomoc w tych wydatkach.
 7. W czasie Wielkiego Postu korzystajmy z nabożeństw okresowych:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek: godz. 8.30 i 18.00 – dla dorosłych, 17.15 – dla dzieci, po Mszy św. wieczornej – dla młodzieży, studentów i tych, którzy nie mogą przyjść na wcześniejsze godziny.
  Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 18.00.
 8. Już dzisiaj informujemy, że doroczna Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się w piątek, 8 kwietnia po Mszy św. wieczornej.  
 9. Wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczniemy w V niedzielę Wielkiego Postu, 3 kwietnia. Módlmy się o dobre, duchowe owoce dla ojca rekolekcjonisty i dla nas wszystkich.
 10. W „Sklepiku Brata Teodora” w zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką, Żywe Słowo, różne książki: „Tajemnice Wielkanocy”, modlitewniki, kartki świąteczne, „Paschaliki” – małe świece, które postawimy na stole wielkanocnym jako światło Zmartwychwstałego Chrystusa i znak, że pomogliśmy swoją ofiarą biednym i potrzebującym w parafii i diecezji oraz kawę zakonną św. Józefa Kalasancjusza.
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy, rozliczając się z podatku dochodowego, przekazują jego 1% na rzecz naszej świetlicy parafialnej i Centrum Kultury Calasanz. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Jałmużnę postną prosimy składać do skarbon znajdujących się w przejściu kościoła.