1. Dzisiaj rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na ołtarzu bocznym k. ambony jest wyłożona tzw. Księga Trzeźwości, do której możemy wpisać postanowienia i prośby. 
  2. We wtorek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.
  3. POPIELEC – rozpoczęcie Wielkiego Postu – w środę 2 marca. Uczestnicząc we Mszach Św. (7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 19.00) i przyjmując popiół na swoje głowy, zechciejmy z wiarą rozpocząć przygotowanie duchowe do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pomyślmy: jakie postanowienia, jakie wyrzeczenia, jakie uczynki będą nas prowadzić poprzez dni Wielkiego Postu. Pomocą może być „Zdrapka Wielkopostna”, którą będzie można nabyć w tym dniu. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. W Wielkim Poście obowiązuje również zakaz organizowania zabaw i uczestniczenia w nich.  
  4. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 8.30 i 18.00  – dla dorosłych, o 17.15 – dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej, o 19.40 – dla młodzieży, studentów i tych, którzy nie mogą przyjść na wcześniejsze godziny. W niedziele – o godz. 18.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi o. Piotr Górka. 
  5. W piątek – Święto św. Kazimierza, królewicza. Z racji imienin o. Kazimierza Zborowskiego, prosimy o modlitwę w intencji naszego Solenizanta.
  6. W tym tygodniu przypada:  I czwartek miesiąca, I piątek miesiąca: Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną odwiedzimy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami oraz I sobota miesiąca z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy Św. o godz. 8.00.
  7. W przyszłą niedzielę, Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców, wspierających prace inwestycyjne w naszej parafii. Taca, z racji I niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na prace związane z kolejnym etapem renowacji ścian i balustrad. Dziękujemy za dar serca. 
  8. W dniach 25-27 marca 2022 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Stolicy Duchowej Polski – Częstochowy i okolicznych Sanktuariów jako wyraz wdzięczności za zawierzenie się Maryi i świętemu Józefowi. W trakcie pielgrzymki planujemy odwiedzić między innymi: Opole, Mstów, Gidle, Leśniów, Praszke. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub u o. Grzegorza. 
  9. Rodziców zainteresowanych nauką dziecka w pierwszej klasie katolickiej szkoły podstawowej, Dyrekcja Szkoły zaprasza na „Dzień Otwartych Drzwi” w najbliższy piątek 4 marca w godz. 16:00-18:30 (budynek przy PCK 23). 
  10. W odpowiedzi na apel Bp Andrzeja Siemieniewskiego dot. pomocy uchodźcom z Ukrainy nasza parafia przyjmie w tym tygodniu około 20 os. z Ukrainy, które będą mieszkać przez określony czas w domu parafialnym. Zbiórka do puszek w Środę Popielcową i przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z mediami i pobytem. O wszelkich innych zbiórkach związanych z żywnością, higieną i przedmiotami codziennego użytku itp. będziemy na bieżąco informować poprzez stronę internetową parafii. 
  11. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp.: Józefa Raszewskiego, śp. Bogumiłę Bobyk, śp. Edwarda Kordyś, śp. Augustyna Bester. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie…