1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą dziś przeżywamy ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia – wszechświata. 
 2. Dzisiaj, o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i chrzestnych przed udzieleniem Sakramentu Chrztu św. dzieciom w grudniu – w II dzień Świąt Bożego Narodzenia. 
 3. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek nasz Zakon obchodzi Dzień Opieki Św. Józefa Kalasancjusza tzw. PATROCINIUM – prosimy o modlitwę w intencji naszej wspólnoty zakonnej i dzieł, które prowadzimy.
  – we wtorek – Msza św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową o godz. 19.00. Intencje już można składać w zakrystii aż do rozpoczęcia Mszy św.
  – w czwartek – św. Andrzeja Apostoła. Swój dzień patronalny obchodzi Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski. Pamiętajmy tego dnia w modlitwach wspólnotowych i osobistych o Dostojnym Solenizancie. W tym dniu wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Tchnienie Ojca”, zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej. 
 4. 1 grudnia –  I piątek miesiąca: spowiedź pierwszo piątkowa dla dzieci, młodzieży i ogółu wiernych od godz. 18.00 i podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 19.00. Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną odwiedzamy po wcześniejszym ustaleniu terminu z duszpasterzami.
 5. 2 grudnia – I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 8.00.
 6. W przyszłą niedzielę – I niedziela Adwentu – czasu oczekiwania na nadejścia Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela oraz rozpoczęcie nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego pod hasłem “Uczestniczę we wspólnocie kościoła”. Z racji I niedzieli miesiąca, taca będzie przeznaczona na prace inwestycje w parafii: konserwacja ścian i balustrad nad organami. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii. 
 7. W I niedzielę Adwentu będzie rozprowadzana w naszym kościele „Zdrapka Adwentowa” zawierająca specjalne zadania do wykonania w czasie Adwentu. Zadania pomagają przygotować serce i dom na Boże Narodzenie. Warto podjąć wyzwanie i zadbać o duchowy wymiar świąt. 
 8. Za Zmarłych, polecanych w Wypominkach, modlimy się na różańcu codziennie o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Żywe Słowo oraz świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (duża świeca 25 zł, mała 12 zł ). Można także nabyć kalendarz parafialny na 2024 r. 
 10. Informujemy, że można już zamawiać intencje na Msze św. w 2024 roku.  
 11. Od nowego roku kalendarzowego nastąpi zmiana niedzielnego porządku Mszy Św. Celebracja Eucharystii będzie o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (z udziałem dzieci) i o 19.00, natomiast w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza w Goduszynie o godz. 9.00. 
 12. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłego śp. Tadeusza Pietrusa. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…