1. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie, planują chrzest św. swoich dzieci – dzisiaj o godz. 18.00. 
  2. Zachęcamy Parafian i Kuracjuszy do włączenia się w międzynarodową akcję modlitewną: ISKRA MIŁOSIERDZIA –  „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. To już  28 września, we wtorek o godzinie 15.00. Jak co roku do modlitwy włączają  się katolicy z Europy, Afryki, Ameryki, Azji i Australii. Gromadzimy się przed wieżą przykościelną od strony Placu Piastowskiego, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem będziemy modlić się  za naszą Ojczyznę i pokój na świecie.
  3. W tym tygodniu:
   – w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo.
   – we wtorek – św. Wacława, męczennika. W tym dniu o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. konwentualną celebrowaną przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową. Intencje można składać w zakrystii do rozpoczęcia Mszy św.
   – w środę – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
   – w czwartek – św. Hieronima. W tym dniu wspólnota Odnowy w Duchu Świętym: “Tchnienie Ojca” zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej.
   – w piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jest to I piątek miesiąca: spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci, młodzieży i ogółu wiernych od godz. 18.00 i podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 19.00. Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną odwiedzimy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
   – w sobotę świętych Aniołów Stróżów. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca odbędzie się o godz. 8.00.
  4. Serdecznie zapraszamy Parafian (dzieci, młodzież i dorosłych), Kuracjuszy i Gości do wspólnej modlitwy różańcowej, która odbywać się będzie codziennie w październiku o godz. 18.15. Rozpoczęcie w piątek. 
  5. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby pełnić służbę ministranta w naszej parafii do zgłaszania się w zakrystii do o. Łukasza. Zaproszenie szczególnie kierujemy do tych chłopców, którzy w tym roku przyjęli I Komunię św. 
  6. Organizujemy wyjazd na warsztaty muzyczne do Łodzi dla dzieci od 7 do 15 lat z zespołem „Mocni w Duchu” dnia 2 października 2021 r. Szczegóły i zapisy u o. Grzegorza i s. Damiany.
  7. Klub Seniora Calasanz60+ serdecznie zaprasza na spotkania biblijne, które poprowadzi o. Piotr Górka. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godz. 17.00 w domu parafialnym. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 października.
  8. W dniach 5-7.11.2021 nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów i miejsc bliskich sercu błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Nie sposób zobaczyć wszystkie miejsca z Nim związane w czasie jednego wyjazdu ale chcemy poznać choć kilka z nich, ważnych dla Niego, w których bywał zarówno na początku swojej drogi kapłańskiej, jak i później jako prymas Polski. W trakcie pielgrzymki planujemy odwiedzić: Twardogórę, Kalisz, Licheń Stary, Toruń, Pakość, Gostyń oraz Trzebnicę. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub u o. Grzegorza. 
  9. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, książkę z tematyką rozważań różańcowych, różańce parafialne oraz świeczki przedstawiające św. Rodzinę, św. Marię Magdalenę i inne. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.  
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Genowefę Ciurysek, śp. Stefana Głoda. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.