1. Dzisiaj o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św. ich dzieci, o godz. 18.30 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie festynu rodzinnego i święta patronalnego naszej parafii ku czci św. Jana Chrzciciela.
 3. We wtorek zapraszamy na Mszę św. konwentualną  za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowaną przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową o godz. 19.00. Intencje można składać w zakrystii do rozpoczęcia Mszy św. Pamiętajmy w modlitwach o najbliższych rozpoczynających swoje wakacje i urlopy. 
 4. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w środę 29 czerwca. O. Piotr Różański  – Rektor naszej wspólnoty oraz o. Piotr Górka w tym dniu obchodzą swoje imieniny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o solenizantach i wszystkich noszących te imiona. Msze św. o godz.: 7.00, 8.00 i 19.00. Ofiary, składane na tacę, zostaną przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 
 5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym: “Tchnienie Ojca” zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. 
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek i I sobotę miesiąca:
  – Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00 oraz od godz. 18.00. Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną odwiedzimy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
  – Msza św. w sobotę o godz. 8.00 oraz po Mszy św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi i medytacja. 
 7. W przyszłą niedzielę, 3 lipca, z racji I niedzieli miesiąca, taca będzie przeznaczona na prowadzone
  obecnie inwestycje w parafii: początkiem lipca ruszą prace związane z konserwacją ścian i balustrad oraz zostaną wyłożone kostką dwie alejki na cmentarzu. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii. 
 8. Rozpoczęły się wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Nie zapominajmy o spotykaniu się z Jezusem na modlitwie i co niedzielnej Mszy św. Wszystkim życzymy błogosławionych wakacji. Prosimy jednocześnie, by szanować miejsce modlitwy – kościół – także poprzez właściwy strój. Pamiętajmy o wyłączeniu telefonów komórkowych na czas Świętej Liturgii.  
 9. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.30. 
 10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 29 lipca do 8 sierpnia 2022 r. na Festiwal Młodych. Nie ma ograniczeń wiekowych. Koszt to 600 zł plus 250 euro. Zapisy i szczegóły u o. Grzegorza lub w zakrystii.
 11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej, zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką (Gość Niedzielny, Niedziela), Żywe Słowo, różańce, książki i kawa św. Józefa Kalasancjusza i miód św. Jana Chrzciciela.
 12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Danutę Łabińską, śp. Salomeję Jagieła, śp. Jozefa Świerad, śp. Teresę Gołąb, śp. Janusza Masłowskiego. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…