1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele katolickim XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”. We wszystkich kościołach naszego kraju przeżywamy IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku została wybrana
   Ewangelia wg św. Mateusza. Natomiast wychodząc z kościoła można zabrać z koszyczka kartkę z wybranymi siglami z Ewangelii i Księgi Syracha, aby przeczytać i przemyśleć wylosowane Słowo Boże. 
  2. Msza św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Intencje już można składać w zakrystii. 
  3. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia Boga” z modlitwami o dar wiary, o ustanie pandemii oraz z prośbą o deszcz.
  4. W tym tygodniu przypada: I piątek i I sobota miesiąca. Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – 1 maja –  w piątek. W naszej parafii doroczna, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.30 do 12.30 i od 15.00 do 19.00. W ramach adoracji o godz. 12.00 – różaniec w intencji naszej Ojczyzny, o 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy do modlitewnego trwania przed Jezusem Eucharystycznym. W tym dniu rozpoczniemy tegoroczne  nabożeństwa majowe, które odbywać się będą każdego dnia o godz. 18.30. 
  5. Spowiedź św. pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy Św. i od godz. 18.00. Nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. W sytuacjach zagrożenia życia prosimy o kontakt tel. z parafią.
  6. Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski w sobotę – 2 maja. Msze św. i odnowienie Ślubów Jasnogórskich o godz. 7.00, 8.00 i 19.00. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca odbędzie się po Mszy Św. o 8.00. 
  7. Przez cały tydzień zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do 19.00 z dedykowanymi nabożeństwami na każdy dzień. 
  8. W przyszłą niedzielę, 3 maja Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii. Dziękujemy za wsparcie finansowe i materialne parafii okazane szczególnie w ostatnim czasie.
  9. Komunia Święta dla tych, którzy łączą się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisję on-line Mszy Świętej będzie udzielana dzisiaj o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 16.00, 20.00.
  10. Kancelaria parafialna od poniedziałku będzie otwarta w godzinach wyznaczonych na poszczególne dni. Szczegóły na tablicy kancelaryjnej i stronie parafialnej.
  11. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką oraz książki. 
  12. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłego: śp. Romana Brzezińskiego, śp. Juliana Latuszkiewicza. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie…