1. Dziś po każdej Mszy Św. zbiórka do puszek na rzecz potrzebujących na Ukrainie.
   Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 18.00. 
  2. We wtorek Msza Św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza z intencją zbiorową celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną o godz. 19.00. Intencje można składać do rozpoczęcia Mszy Świętej w zakrystii. Po Mszy św. zapraszamy kuracjuszy na spotkanie duszpasterskie do salki klasztornej.
  3. W środę 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy parafian i gości na nabożeństwo do św. Józefa z racji I środy miesiąca i wspólną modlitwę prowadzoną przez Wojowników Maryi.
  4. W czasie Wielkiego Postu korzystajmy z nabożeństw okresowych:
   Droga Krzyżowa w każdy piątek: o godz. 8.30 i 18.00 – dla dorosłych, o godz. 17.15 dla dzieci oraz po Mszy św. wieczornej dla młodzieży i tych co nie mogli wcześniej uczestniczyć. Serdecznie zapraszamy.
   Gorzkie Żale w każdą niedziele o godz. 18.00. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj. stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.
  5. W sobotę – Święto św. Kazimierza, królewicza. Z racji imienin o. Kazimierza Zborowskiego, prosimy o modlitwę w intencji naszego Solenizanta.
  6. W tym tygodniu przypada:  I czwartek miesiąca, I piątek miesiąca: Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną odwiedzimy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami oraz I sobota miesiąca z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy Św. o godz. 8.00.
  7. W przyszłą niedzielę, Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców, wspierających prace inwestycyjne w naszej parafii. Jest to również II niedziela Wielkiego Postu, dzień szczególnej modlitwy w intencji polskich misjonarzy i misjonarek, głoszących Jezusa Chrystusa na różnych kontynentach. Taca będzie przeznaczona na prace związane z kolejnym etapem renowacji ścian i balustrad oraz na Dzieło Pomocy „Ad Gentes” – wspierające materialnie misje. Dziękujemy za dar serca. 
  8. Zachęcamy do wzięcia „Zdrapki Wielkopostnej”, która znajduje się na stoliku. Jest to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych na Wielki Post.
  9. W „Sklepiku Brata Teodora” w zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką, różne książki.
   Natomiast
   na ołtarzu bocznym k. ambony jest wyłożona tzw. Księga Trzeźwości, do której zachęcamy, by się wpisały osoby, które podejmują modlitwę za osoby uzależnione od alkoholu w rodzinach i parafii.
  10. Przy ławkach w głównym przejściu kościoła znajdują się skarbony: „Jałmużna Postna” i „Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu”. Tam możemy składać nasze ofiary wielkopostne.