W ten pełen miłości świąteczny czas Wszystkim Parafianom, Kuracjuszom i gościom życzymy: 

trwania w wierze, dzięki Miłości, którą obdarzył nas Bóg.

Spotkania z TYM, który wyznacza kierunek naszego życia,

Nieustannego uwielbienia Boga za Miłość objawioną w Synu Bożym,

Realizowania miłości bliźniego bez zastrzeżeń, całym sercem…

Niech w Święta Narodzenia Pańskiego i przez cały Nowy Rok 2024 każdy z nas doświadczy Boga Miłości. Niech Dzieciątko Jezus przypomina nam, że jesteśmy powołani do miłości.

Radosnych, głębokich i pięknych Świąt Wam życzymy w najbliższe dni i w Nowym Roku. 

Duszpasterze Parafii. 

Dziękujemy za otrzymane życzenia i wyrazy życzliwości. Jesteśmy wszyscy wdzięczni za przygotowanie kościoła i piękne przeżycie Uroczystości Narodzenia Pańskiego:
s. Zofii – zakrystiance, p. Krzysztofowi – organiście, LSO, Radzie Parafialnej, osobom ze wspólnot za pomoc w przystrojeniu choinek,  p. Mieszkowi, Paniom Kucharkom  i oczywiście współbraciom kapłanom za posługę jednania ludzi z Bogiem i celebrowanie Eucharystii, Wam drodzy Parafianie tu obecnym i wszystkim wiernym. Serdeczne podziękowania Nadleśnictwu Śnieżka w Kowarach – za dar choinek do naszego kościoła. 

  1. Dzisiaj Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. 
  2. Jutro, 26 grudnia, Święto, św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. – jak w każdą niedzielę. Ofiary z tacy będą przeznaczone na KUL. Wyjątkowo w tym dniu (a nie w ostatnią niedzielę miesiąca) – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem św. ich dzieci.
  3. W środę  – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu podczas każdej Mszy Św. będzie miał miejsce obrzęd pobłogosławienia wina przyniesionego przez wiernych. 
  4. W czwartek – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Tchnienie Ojca”, zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej.
  5. W przyszłą niedzielę, 31 stycznia przypada Święto Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich dla małżonków żyjących w związkach sakramentalnych.
  6. Ostatni dzień 2023 r. przypada również w przyszłą niedzielę. Przeżyjmy go w duchu wdzięczności Bogu za otrzymane od Niego łaski i wszelkie dobro. Od godz. 18.00 – okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym o godz. 18.30. Po nabożeństwie o godz. 19.00 – uroczysta Msza Św. celebrowana na zakończenie Starego Roku. Natomiast Nowy Rok 2024 pragniemy przywitać adorując Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 23.00 i uwieńczyć modlitwę uroczystą Mszą Świętą o godz. 24.00, prosząc Dobrego Boga o obfite błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, dla Cieplic, dla naszych rodzin i całej parafii. Serdecznie zapraszamy!
  7. Od nowego roku kalendarzowego nastąpi zmiana niedzielnego porządku Mszy Św. Celebracja Eucharystii będzie o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (z udziałem dzieci) i o 19.00. Natomiast w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza w Goduszynie o godz. 9.00. 
  8. Tradycyjną wizytę duszpasterską rozpoczniemy 2 stycznia 2024 r. Kapłani naszej Parafii odwiedzą z wizytą kolędową te rodziny, które wyrażą taką wolę. Orientacyjny plan wizyty duszpasterskiej i podział ulic znajduje się w gablotkach przy kościele i na stronie internetowej parafii.  Zgłoszenia i zapisy będą przyjmowane w zakrystii po ogłoszeniu harmonogramu podziału ulic i planu wizyty duszpasterskiej na dany tydzień.
  9. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, ciekawe książki, Żywe Słowo na miesiąc styczeń/luty, kalendarz na Nowy Rok 2024 oraz kawa zakonna św. Józefa Kalasancjusza.