1. Dzisiaj Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. 
  2. Jutro, 26 grudnia, Niedziela Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich dla małżonków, żyjących w związkach sakramentalnych. Ofiary z tacy będą przeznaczone na KUL.
  3. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują w najbliższym czasie chrzest św. swoich dzieci w niedzielę 26 grudnia o godz. 18.00. 
  4. W poniedziałek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu podczas każdej Mszy Św. będzie miał miejsce obrzęd pobłogosławienia wina przyniesionego przez wiernych. 
  5. Msza św. konwentualna za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Intencje można składać do rozpoczęcia Mszy świętej w zakrystii. 
  6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Tchnienie Ojca”, zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. 
  7. Ostatni dzień 2021 r. – piątek, przeżyjmy w duchu wdzięczności Bogu za otrzymane od Niego łaski i wszelkie dobro. Od godz. 18.00 – okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym o godz. 18.30. Po nabożeństwie o godz. 19.00 – uroczysta Msza św. celebrowana na zakończenie Starego Roku. Natomiast Nowy Rok 2022 pragniemy przywitać uroczystą Mszą Świętą o godz. 24.00, prosząc Dobrego Boga o obfite błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, dla Cieplic, dla naszych rodzin i całej parafii.
  8. Biskup Legnicki udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 31 grudnia 2021 wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Jednocześnie wszystkich korzystających z dyspensy zobowiązuje do podjęcia dzieł miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych.
  9. Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi i światowy Dzień Modlitw o pokój na świecie – 1 stycznia 2022 r. w sobotę. W tym dniu jesteśmy zobowiązani uczestniczyć we Mszy św., które będą celebrowane według porządku niedzielnego. W tym dniu przypada I sobota miesiąca: o godz. 18.00 – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP (różaniec i medytacja). Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  10. W przyszłą niedzielę – 2 stycznia o godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów
   i Ofiarodawców Parafii. Ofiary, składane w przyszłą niedzielę na tacę, z racji I niedzieli miesiąca, zostaną przeznaczone na prace inwestycyjne w naszej parafii.
  11. Tradycyjną wizytę duszpasterską rozpoczniemy 3 stycznia 2022 r. Kapłani naszej Parafii odwiedzą z wizytą kolędową tylko te rodziny, które wyrażą taką wolę. Zgłoszenia i zapisy będą przyjmowane w zakrystii po ogłoszeniu harmonogramu podziału ulic i planu wizyty duszpasterskiej.
  12. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Żywe Słowo na miesiąc styczeń/luty, kalendarz parafialny na rok 2022 oraz kawę zakonną św. Józefa Kalasancjusza. 
  13. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłych śp. Katarzynę Dziedzic, śp. Zofię Łozińską, 
   śp. Oliviera Dechavanel. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…

Życzenia świąteczne od duszpasterzy:

W ten pełen miłości świąteczny czas Wszystkim Parafianom, Kuracjuszom i gościom życzymy: 

Niech w Święta Narodzenia Pańskiego i przez cały Nowy Rok 2022 Bóg rozjaśnia nasze ciemności. Niech nowonarodzony Jezus wyzwala każdego z lęku i obficie udziela mocy do życia w prawdzie na wzór św. Józefa i Maryi. Życzymy też czasu na ciszę, kontemplację Jezusa i zasłuchania się w Jego słowa, które wyzwalają rodząc nadzieję. Niech Dzieciątko Jezus przypomina nam, jak ważne jest to, co kruche, delikatne, potrzebujące opieki… 

Radosnych, głębokich i pięknych Świąt Wam życzymy w najbliższe dni i w Nowym Roku. 

Duszpasterze Parafii. 

Dziękujemy za otrzymane życzenia i wyrazy życzliwości. Jesteśmy wszyscy wdzięczni za przygotowanie kościoła i piękne przeżycie Uroczystości Narodzenia Pańskiego: s. Zofii – zakrystiance, p. Krzysztofowi – organiście, LSO, Radzie Parafialnej, p. Piotrowi, Paniom Kucharkom, i oczywiście współbraciom kapłanom za posługę jednania ludzi z Bogiem i celebrowanie Eucharystii, Wam drodzy Parafianie tu obecnym i wszystkim wiernym. Serdeczne podziękowania Nadleśnictwu Śnieżka w Kowarach – za dar choinek do naszego kościoła.