1. Dzisiaj Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. 
  2. Jutro, 26 grudnia, Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. – jak w każdą niedzielę. Ofiary z tacy będą przeznaczone na KUL.  
  3. W przyszłą niedzielę, 29 stycznia przypada Święto Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich dla małżonków, żyjących w związkach sakramentalnych. 
  4. Również w przyszłą niedzielę 29 grudnia w naszym kościele odbędzie się Koncert kolęd i pastorałek pt. „Przyjaciele dla parafii”. Początek godz.16.00. Po koncercie gorąco wszystkich zapraszamy do kawiarenki na pyszne ciasto i inne atrakcje świąteczne. Będzie można również nabyć „cegiełki z niespodzianką”. Uzyskany dochód przeznaczymy na dalsze prace renowacyjne ołtarza. 
  5. Po Świętach Bożego Narodzenia rozpoczniemy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Celem kolędy jest pobłogosławienie domu, wspólna modlitwa kapłana z domownikami, bliższe poznanie parafian. Przyjęcie kapłana we własnym domu ma wymowę religijnego świadectwa. Ofiary, złożone przy tej okazji, przeznaczymy na IV etap konserwacji głównego ołtarza w naszym kościele, planowany na przyszły rok. Dziękujemy za wsparcie tej inwestycji. Zachęcamy, aby wszyscy domownicy byli obecni w czasie kolędy.

   Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu (od godziny 16.00):

27.12 – PIĄTEK: Książęca, Sowińskiego cała, Lubańska cała , Wojewódzka 5

28.12 – SOBOTA: Wojewódzka 1-24,  Francuska 6, Ludowa 23, Gminna, Objazdowa, Łąkowa,    

Cicha, Dworcowa, Ludowa 

 

Życzenia świąteczne od duszpasterzy:

W ten wyjątkowy, świąteczny czas Wszystkim Parafianom, Kuracjuszom i gościom życzymy:
dużo miłości płynącej od Dzieciny Jezus, aby Wasze serca wypełnione były pewnością, że Bóg jest dobrym Ojcem. W każdym miejscu i o każdej porze – Bóg jest Twoim dobrym Ojcem i zadba o Ciebie. Obiecał to w wielu miejscach, np. w Księdze Jeremiasza: „Jestem bowiem świadomy zamiarów, jakie zamyślam co do was – wyrocznia Pana – zamiarów pełnych pokoju, a nie zguby, by zapewnić wam przyszłość, jakiej oczekujecie. Jr 29,11)”. Dokładnie tak jak żyli Józef z Maryją, niech także i Waszemu sercu zawsze towarzyszy Boży pokój, radość i świadomość Jego obecności. Bo właśnie po to Jezus przyszedł na świat. Radosnych, pięknych Świąt oraz oczywiście – dużo odpoczynku! Życzą Duszpasterze Parafii. 

Dziękujemy za otrzymane życzenia i wyrazy życzliwości. Jesteśmy wszyscy wdzięczni za przygotowanie  kościoła i piękne przeżycie Uroczystości Narodzenia Pańskiego: s. Elżbiecie – zakrystiance, p. Krzysztofowi – organiście, LSO, Radzie Parafialnej, p. Piotrowi, p. Marii… Paniom Kucharkom, i oczywiście współbraciom kapłanom za posługę jednania ludzi z Bogiem i celebrowanie Eucharystii, Wam drodzy Parafianie tu obecnym i wszystkim wiernym. Serdeczne podziękowania Nadleśnictwu Śnieżka w Kowarach – za dar choinek do naszego kościoła.