1. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują w najbliższym czasie chrzest św. dzieci dziś o godz. 18.00 w sali klasztornej.
 2. Od dziś do środy włącznie będziemy gościć Alfreda Dudka – który przyjedzie z cyklem ciekawych konferencji. Pierwsza konferencja dziś po wieczornej Mszy św. około 20.00, kolejne od poniedziałku do środy w dwóch turach o godz. 10.00 i 19.00. W tych dniach po konferencji i Mszy św. będzie można skorzystać z modlitwy wstawienniczej. W środę około 20.00 zapraszamy do udziału w Wieczorze Chwały (przeniesiony z czwartku) z modlitwą uwolnienia i uzdrowienia duszy i ciała prowadzonej przez Alfreda Dudka, na którym o oprawę muzyczną zadba diakonia Nazaret z Lubina. Obejrzymy zwiastun co nas czeka w najbliższych dniach…
 3. Zachęcamy Parafian i Kuracjuszy do włączenia się w międzynarodową akcję modlitewną: ISKRA MIŁOSIERDZIA –  „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. To już  28 września, we środę o godzinie 15.00. Jak co roku do modlitwy włączają się katolicy z Europy, Afryki, Ameryki, Azji i Australii. Gromadzimy się przed wieżą przykościelną od strony Placu Piastowskiego. 
 4. W tym tygodniu:
  – we wtorek – św. Wincentego a Paulo. W tym dniu  zapraszamy na Mszę św. konwentualną celebrowaną przez naszą wspólnotę zakonną z intencją zbiorową o godz. 19.00. Intencje można składać w zakrystii do rozpoczęcia Mszy św.
  – w środę – św. Wacława, męczennika.
  – w czwartek– świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  – w piątek – św. Hieronima. W tym dniu zapraszamy na modlitwę: Noc walki o błogosławieństwo dla Polski. Rozpoczęcie o godz. 21.00 i zakończenie Mszą Świętą o północy.
  – w sobotę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jest to I sobota miesiąca: Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca odbędzie się o godz. 8.00.
  – w niedzielę – św. Aniołów Stróżów – jest to I niedzieli miesiąca.  Taca będzie przeznaczona na prowadzone obecnie inwestycje w parafii: kolejny etap konserwacji ścian i balustrad. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii.
 5. Serdecznie zapraszamy Parafian (dzieci, młodzież i dorosłych), Kuracjuszy i Gości do wspólnej modlitwy różańcowej, która odbywać się będzie codziennie w październiku o godz. 18.15. Rozpoczęcie w sobotę. 
 6. W dniach od 7 do 9 października 2022r. planujemy trzydniową pielgrzymkę na Górę św. Anny i Sanktuariów Maryjnych Śląska. Odwiedzimy m.in. Sanktuarium MB z Lourdes, Sanktuarium MB Loretańskiej, Nysę – zwaną „śląskim Rzymem”,  Kamień Śląski z Sanktuarium św. Jacka, Sanktuarium św. Józefa i miejsce uwięzienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski w Prudniku i wiele innych. Zapisy w zakrystii i u o. Grzegorza. 
 7. Centrum Kultury Calasanz zaprasza:
  -dzieci w wieku szkolnym na zajęcia świetlicowe – codziennie od 15:00 do 18:00;
  -seniorów do Grupy Wsparcia Psychologicznego – w każdy wtorek o 11:00. Zajęcia startują 4 października. Zajęcia dla dzieci i seniorów są bezpłatne. Zapraszamy również dorosłych do Grupy Socjoterapeutycznej. Zajęcia będą prowadzone od października do końca czerwca w każdy poniedziałek od 18:30 do 20:00. Zajęcia są płatne. Spotkanie organizacyjne i zapisy 3 października. Szczegółów udziela o. Piotr.
 8. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, ciekawe książki – kompendium wiedzy i praktycznych wskazówek: „Wszystko o różańcu, o spowiedzi i o chrzcie św.”
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w ubiegłym tygodniu: śp. Andrzeja Kaźmierskiego. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…